» » » Річниця хрещення Київської Русі

Річниця хрещення Київської Русі

Дорогі браття та сестри! Вітаю вас з нагоди річниці хрещення Київської Русі. Як вам відомо на святкування прибув Патріарх Московський і всієї Русі Кирило. В переддень свята на честь Хрестителя Київської Русі — святого князя Володимира Святіший Патріарх Кирило і Блаженніший Митрополит Володимир здійснили молебень біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці.

Патріарх подякував усіх за добрі, наповнені любов’ю слова, які надихають і зміцнюють його в Патріаршій службі. Далі Святіший розпочав свою проповідь: Ми згадуємо життєвий подвиг святого рівноапостольного князя Володимира і на думку приходять слова із відомого твору древньої руської літератури – ”Слова про закон і благодать” митрополита Іларіона. ”Як відкрив ти серце своє? Як прийняв ти страх Божий? Як пронизала тебе любов Божа”? Чому він задає ці питання? Тому, що навернення князя Володимира не було ділом очевидним. Дехто звинувачував князя в тому, що він продався комусь, хто був іноземцем, хто живе далеко, - хтось, нав’язав цю віру нам. З одного боку – нерозуміння, з іншого – звинувачення; а з третього боку – життєвий подвиг святого рівноапостольного князя Володимира. Головне, що він шукав істину. Ця людина була не задоволена наявним духовним станом своїм і свого народу. Це був не простий вибір: ми знаємо, як він посилав послів, щоб розвідали, як інші народи поклоняються Богу. І на кінець, він робить вибір і приймає віру православну.

А чому ми вважаємо вибір князя Володимира правильним? Можливо, не потрібно було відмовлятися від того веселого буйства, напівп’яного, напівгулящого, що поєднувалося з язичницькими культами? Можливо, просто потрібно було продовжувати всю цю традицію гріха до сьогодні? Я думаю, що навіть людина, далека від віри і Церкви, зрозуміє, що якщо б так було, то не було б сьогодні святої Русі, не було б усіх нас – народу, який проніс через покоління не тільки віру в Бога Триєдиного, але й найвеличнішу Божу систему цінностей.

Наприкінці своєї проповіді Святіший Патріарх Кирило висловив віру і надію на те, що нинішня влада зможе згасити полум’я розбрату в Україні, щоб народ зміг отримати спокій і у мирі творив свою свободу.

Ваші запитання, відгуки та пропозиції надсилайте за адресою: м. Буча, вул. Вокзальна, 127 Б;
тел. 097 7538700.

З повагою та любов’ю до Вас, настоятель парафії ікони
Божої Матері «Почаївська» ієрей Михаїл Колочавін

***

Сердечно запрошую усіх на храмове свято, яке відбудеться:
04.08.10 о 17:00 – вечірня,
05.08.10 о 9:00 – Божественна літургія.
ієрей Михаїл Колочавін 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.