» » » До уваги громадян! Адміністрування податку на промисел

До уваги громадян! Адміністрування податку на промисел

Ірпінська ОДПІ доводить до відома громадян лист - роз'яснення Державної податкової адміністрації України щодо адміністрування податку на промисел.

Податок на промисел установлено за право разової торгівлі (не більше як чотири рази протягом календарного року). Платниками податку на промисел є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо вони не зареєстровані як суб'єкти підприємництва і здійснюють несистематичний, не більше чотирьох разів протягом календарного року, продаж виробленої, переробленої та купленої продукції, речей, товарів.

Об'єктом оподаткування є сумарна вартість товару за ринковими цінами, що зазначається громадянином у декларації, поданій до державної податкової інспекції по місту за місцем проживання, а громадянином, який не має постійного проживання в Україні - за місцем продажу товару. Не декларується продаж вирощеної в особистому підсобному господарстві продукції.

Ставка податку на промисел встановлюється в розмірі десяти відсотків вказаної у декларації вартості товарів, що підлягають продажу протягом трьох днів, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 гривень). У разі збільшення терміну продажу товарів до семи днів ставка податку подвоюється.

Податок на промисел сплачується у вигляді одноразового патенту на торгівлю, вартість якого визначається на підставі вказаної платником сумарної вартості товарів і ставки податку. Сума податку за невикористаним патентом поверненню не підлягає. Мінімальний термін дії одноразового патенту - три, максимальний - сім днів. Податок на промисел зараховується до місцевих бюджетів за місцем придбання.


Сектор масово-роз’яснювальної роботи Ірпінської ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар