» » » ОДПІ: Здійснення підприємницької діяльності у сфері роздрібної торгівлі

ОДПІ: Здійснення підприємницької діяльності у сфері роздрібної торгівлі

Настав літній період і на вулицях міста почали з'являтися лотки з морозивом та охолоджувальними напоями. Деякі з таких торгових точок здійснюють діяльність від юридичної особи - приватної фірми чи товариства та більшість лотків, все ж таки, належить приватним особам.

Що ж потрібно знати громадянину що б зайнятися такою діяльністю.
Отже на сам перед потрібно отримати статус суб'єкта господарської діяльності, для цього потрібно звернутись до міського виконавчого комітету за місцем проживання з паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера. За видачу свідоцтва про державну реєстрацію справляється реєстраційний збір у розмірі 34 грн.

Після цього новостворений суб'єкт господарювання звертається до податкової інспекції, також за місцем проживання, де він буде обирати систему оподаткування за якою сплачуватиме податки та вестиме податковий облік.

На цей час для таких суб'єктів існує три системи оподаткування - загальна система, та дві спрощені - єдиний податок і фіксований патент. На загальній системі податки сплачуються в залежності від отриманого прибутку, на єдиному податку сплачується одна й та сама сума податку (200 грн.) щомісяця. На фіксованому патенті також сплачується встановлена сума податку розмір якої залежить від ринку на якому здійснюється така торгівля бо на цій системі оподаткування можна здійснювати лише роздрібну торгівлю на території ринку та за умови сплати ринкового збору.

Звернемо увагу на питання що стосується реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів. Стосовно єдиного та фіксованого податків все зрозуміло, платники цих податків звільнені від застосування зазначених реєстраторів. А от на загальній системі готівкові кошти повинні проводитись через касовий апарат. Але Кабінетом Міністрів України встановлено "перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових квитанцій та книг обліку розрахункових операцій". Зокрема до цього переліку відноситься роздрібна торгівля через засоби пересувної торгівельної мережі (автомагазини, низькотемпературні лотки - прилавки, візки, розноски, лотки, столики) що розташовані за межами стаціонарних приміщень.

Крім того, Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" визначено перелік продуктів якими суб'єкти підприємницької діяльності можуть здійснювати торгівлю без придбання торгового патенту. Зокрема у переліку зазначені таки види товарів як морозиво, безалкогольні напої, ягоди, фрукти, продукти дитячого харчування. Та зауважте, що всі ці продукти повинні бути виключно вітчизняного виробництва.

Отже, якщо Ви вирішили, таки, зайнятися підприємницькою діяльністю, пам'ятайте що законодавством України встановлено штрафні санкції за порушення податкового законодавства, тож не зволікайте зі сплатою податків та поданням податкової звітності.
Сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінська ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар