» » » ОДПІ: Про податкову соціальну пільгу

ОДПІ: Про податкову соціальну пільгу

Ірпінська ОДПІ відповідає на запитання платників податків.

На неодноразові питання платників податків Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція нагадує, що податкова соціальна пільга застосовується виключно до доходу, нарахованого платнику податку протягом звітного податкового місяця у вигляді заробітної плати, і тільки за умови, що розмір такої зарплати не перевищує суми, яка дорівнює сумі прожиткового мінімуму, установленого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень тобто на 2010 граничний розмір заробітної плати становить 1220 грн.

Щодо максимального розміру доходу для одержання цієї пільги є виключення, а саме, самотні матері або самотні батьки (опікуни, піклувальники), платник податку, який утримує дитину-інваліда віком до 16 років, якій ще не надана група інвалідності, або дитину-інваліда I або II групи, а також платник податку, що має троє чи більше дітей віком до 18 років. Один з батьків - платників податку, віднесених до зазначених пільгових категорій, має право на одержання податкової соціальної пільги по місячній заробітній платі, розмір якої визначається в залежності від кількості дітей щодо яких надається пільга. У другого з батьків при цьому питання розміру зарплати для надання податкової соціальної пільги розглядається на загальних підставах.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до заробітної плати платника податку, нарахованої у місяці, у якому працедавцем одержано заяву такого платника податку про застосування пільги, та припиняється її застосовування з місяця, в якому платник звільнився. Обов'язковою умовою одержання пільги є надання поряд із заявою документів, що підтверджують право на пільгу.

Розмір податкової соціальної пільги на 2010 рік становить 434,5 грн (869*50%)

Довідки за телефоном – 56-656.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар