» » » Що потрібно нашим ветеранам?

Що потрібно нашим ветеранам?

2010 рік – на державному рівні проголошено роком ветеранів, саме тому більшість заходів будуть спрямовані на їхню підтримку.
Нещодавно соціальні робітники Територіального центру провели обстеження житлово-побутових умов проживання інвалідів та учасників бойових дій міста Бучі.

Робилося це з метою кращого вивчення – чого саме потребують наші мужні захисники Вітчизни? Які проблеми їх сьогодні турбують? Яка допомога необхідна?
Спілкувалися з кожним ветераном індивідуально, уважно дослухаючись до прохань чи зауважень літніх людей. Як з’ясувалося, більшість із них звертали увагу на медичні питання. І це не дивно, адже бойові рани та поважний вік даються взнаки. А матеріальної допомоги в цьому плані – ні від кого чекати, бо навіть найпростіші ліки купують за власний кошт. Говорити про більш дорогі підтримуючі препарати, вітаміни – взагалі не доводиться.
Тож, що потрібно ветеранам Бучі? У результаті обстеження було встановлено, що:

ІНВАЛІДИ І-ІІІ ГРУП ІНВАЛІДНОСТІ ПОТРЕБУЮТЬ:
- санаторно-курортного лікування – 41 чоловік;
- виділення земельної ділянки – 5 чоловік;
- заміни паркану – 5 чоловік;
- решта громадян попросили допомоги у покращені побутових умов проживання. Їм необхідно пофарбувати вікна, двері, підлогу; зробити ремонт житлових приміщень та покрівлі.
Всього у Бучі проживає 81 громадян інвалідів ВВв; було опитано – 75 чоловік.

УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

Ця категорія бучанців (принаймні чимало з них), також відповіли, що не відмовляться від санаторно-курортного лікування.
Земельну ділянку бажають отримати 5 осіб, провести ремонт ванної кімнати – 2 особи.
Решта опитаних – чекають на покращення побутових умов.
У Бучі проживають 49 учасників бойових дій ВВВ, вдалося поспілкуватися з 38 громадянами.
Що ж, найбільше нашим ветеранам потрібна увага, турбота та фізична допомога. Свій подвиг вони вже зробили, переживши страшні роки війни, мужньо витримали повоєнну розруху, невтомно працювали над відновленням країни. Тепер наше завдання, допомогти сивочолим чоловікам і жінкам хоча б у малому. Адже самі бачимо, що зайвого вони не просять і немає такої ціни, якою б дійсно можна було оцінити їхні заслуги перед Батьківщиною.
За словами в.о. начальника Управління Ганни Назаренко, відповідно до проведеного обстеження був складений перелік робіт, матеріальних ресурсів і кошторис. Усі необхідні дані працівники соцзахисту направили на розгляд органів місцевої влади.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №18 від 7 травня 2010р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар