» » » Нормативна грошова оцінка земель в Ірпені буде оновлена

Нормативна грошова оцінка земель в Ірпені буде оновлена

На засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів, цін та ціноутворення Ірпінської міської ради розглянуто питання щодо оновлення нормативної грошової оцінки земель в м. Ірпінь.

Грошова оцінка земель є важливим джерелом наповнення бюджетів різних рівнів, консолідації бюджетних коштів для фінансування заходів щодо збереження родючості ґрунтів та охорони земель, виконання робіт по землеустрою і земельному кадастру.

Чинну нормативну грошову оцінку земель м. Ірпінь було розроблено у 1999 році та затверджено 27 сесією третього скликання Ірпінської міської ради 21 грудня 2000 року. Протягом дії оцінки прийнято ряд важливих нормативних документів, які безпосередньо впливають на розроблення нормативної грошової оцінки
земель міста, а саме: Земельний кодекс України (редакція 2001 р.), закони України «Про охорону земель», «Про землеустрій», «Про оцінку землі» тощо.

Спільними наказами Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва та архітектури України, Української академії наук затверджено новий Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.
Цими ж наказами визначено, що втратили чинність відповідні спільні накази, відповідно до яких була виконана чинна нормативна грошова оцінка земель у м. Ірпінь.

Згідно з вимогами Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, значення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Технічна документація нормативної грошової оцінки земельних ділянок підлягає державній експертизі відповідно до закону.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення – не рідше, ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами
населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення – не рідше, ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення – не рідше, ніж один раз на 7-10 років.

Після закінчення терміну дії нормативна грошова оцінка земель населених пунктів не відповідає нормам і вимогам економічного регулювання земельних відносин, пов’язаних з процесом оцінки земель.
Тому періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель повинна відповідати
вимогам Закону України «Про оцінку земель».
Б. КУЗЬОМКО, заступник Ірпінського міського голови 
газета: "Ірпінський вісник" №18 від 30 квітня 2010р.
Коментарів: 0
Додати коментар