» » Земельні правовідносини в полі зору прокурора

Земельні правовідносини в полі зору прокурора

Наші історичні традиції та культура - унікальний комплекс цінностей, найголовнішою з яких є і залишатиметься любов українця до землі. Земля України — складова нашої національної ідентичності, тіло та кров усього суспільного життя.
Найголовніше для українця — мати свій заповітний клаптик землі, ходити по ньому та обробляти навіть тоді, коли це невигідно і марно, з точки зору здорового глузду або отримання якого-небудь прибутку.

Не викликає жодного сумніву, що одне з головних завдань нашої держави якраз і полягає в тому, щоб дати можливість кожному українському громадянинові стати гідним власником землі й отримувати від цього і моральне, і матеріальне задоволення. Тому Основний Закон нашої держави гарантує всім українцям без винятку право власності на землю.
Прокуратура м. Ірпеня, в свою чергу, здійснює нагляд за додержанням земельного законодавства на території Ірпінського регіону. Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов’язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Перевіркою додержання вказаних вимог Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що не всі підприємства Ірпінського регіону належно сплачують земельний податок.

Порушення Закону впливають на стабільність бюджетної системи України та спричиняють шкоду як місцевим, так і державним інтересам.
За втручання прокуратури м. Ірпеня за І квартал 2010 року до бюджету відшкодовано 76 тис. грн.
Крім того, прокуратурою проведено перевірку додержання Ірпінською та Бучанською міськими радами вимог законодавства у сфері земельних правовідносин щодо порядку надання в приватну власність земельних ділянок.

Встановлено, що Ірпінською та Бучанською міськими радами приймалися рішення «Про звернення щодо погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд» в порушення діючих на даний час положень ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України (в редакції Закону №1702-VI від 05.11.2009 р., які набрали чинності з 10.12.2009 р.).

Перевіркою, яка проводилась прокуратурою м. Ірпеня встановлено, що порушуючи норми, Ірпінською та Бучанською міськими радами приймалися рішення без врахування законодавчих змін. У зв’язку з цим, прокуратурою м. Ірпеня всі рішення були опротестовані. На сьогоднішній день протести прокурора задоволені, рішення приведені у відповідність із Законом.
Наголошуємо, перед тим як звернутися із заявою про виділення земельної ділянки, ознайомтеся із новелами законодавства.
І. Кучер, помічник прокурора м. Ірпеня 
Прокуратура міста Ірпеня
  0
Коментарів: 0
Додати коментар