» » За втручання прокурора повернуто борги по зарплаті

За втручання прокурора повернуто борги по зарплаті

За втручання прокурора повернуто борги по зарплаті за наслідками проведених прокуратурою перевірок трудового законодавства.

Статтею 115 Кодексу законів про працю (надалі - КЗпП) України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата повинна виплачуватися працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

З проведених прокуратурою міста Ірпеня перевірок встановлено, що в Ірпінському регіоні всупереч положенням статті 24 Закону України «Про оплату праці» та ст. 115 КЗпП України деякі підприємства, установи та організації Ірпінського регіону порушують встановлені законом строки виплати заробітної плати.
Так, згідно даних Ірпінського міського відділу держстатистики в Ірпінському регіоні існують підприємства-боржники, які мають заборгованість по заробітній платі на загальну суму 2500 тис грн.

З проведеного прокуратурою міста Ірпеня аналізу вбачається, що в Ірпінському регіоні існує стабільна, з невеликими коливаннями, заборгованість по виплаті із заробітної плати. Несвоєчасність виплати керівниками підприємств, установ, організацій заробітної плати негативно впливає на стабільність трудових відносин і як наслідок на економічну ситуацію в країні і свідчать про нехтування законними правами працівників, що ставить їх у скрутне матеріальне становище.

У зв'язку з цим, питання погашення заборгованості по виплаті заробітної плати, інших соціальних виплат, знаходяться в постійному полі зору прокуратури міста Ірпеня.
Вплив на керівництво підприємств-боржників та поновлених трудових прав працівників здійснюється шляхом внесення позовів, приписів, подань та порушення кримінальних справ.

Так, за 12 місяців 2009 році прокуратурою міста Ірпеня в інтересах громадян, які несвоєчасно отримали заробітну плату, заявлено до Ірпінського міського суду 30 позовів про примусове стягнення заробітної плати 3 підприємств-боржників на загальну суму 68 тис. грн, які Ірпінським міським судом всі позови розглянуті та в повному обсязі задоволені.
Також, прокуратурою міста Ірпеня за наслідками проведених перевірок трудового законодавства керівникам підприємств, установ та організацій Ірпінського регіону внесено 49 приписів, подань про усунення вимог трудового законодавства.

За внесеними актами реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 23 посадових осіб підприємств, установ та організацій Ірпінського регіону.

Крім цього, за злісне порушення вимог трудового законодавства прокуратурою міста Ірпеня порушено в 2009 р. 5 кримінальних справ за ст. 175 ч. 1 КК України по факту не виплати заробітної плати працівникам ТОВ БВФ «Блок», ТОВ «Бучанський завод Веда», КП «Бучабудзамовник», ТОВ «Перемога-Будівельник», ВАТ «Білицька меблева фабрика». Кримінальні справи Ірпінським міським судом розглянуті, керівників підприємств притягнуто до відповідальності.
Але головним результатом, на досягнення якого були спрямовані всі зусилля, стало те, що за актами прокурорського реагування прокуратури м. Ірпеня керівниками підприємств, установ та організацій погашено заборгованість по заробітній платі на загальну суму 3621 тис. грн.

Прокуратура міста Ірпеня і в подальшому буде контролювати питання щодо своєчасності виплати підприємствами, установами, організаціями заробітної плати і за виявленні порушення винних осіб буде притягнуто до відповідальності - аж до кримінальної.

Громадяни, яким не виплачено заробітну плату, можуть звернутися до прокуратури міста
Ірпеня за адресою: м. Ірпінь, вул. Ніжинська, 11, де і буде розглянуто питання щодо заявлення
цивільного позову про стягнення заробітної плати з підприємств-боржників та поновлення
порушених трудових прав.

Тарас Мізерний,
заступник прокурора міста Ірпеня молодший радник юстиції
  0
Коментарів: 0
Додати коментар