» » » Ірпінська ОДПІ консультує

Ірпінська ОДПІ консультує

Щодо своєчасного подання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2010 рік


Відповідно до абз. другого ст.6 Закону України від 11.12.91 №1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (зі змінами та доповненнями, далі – Закон №1963) юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

На теперішній час діючою є форма Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі – Розрахунок) у редакції наказу ДПА України від 17.09.2001 №373 «Про затвердження форм Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, Довідки до уточненого Розрахунку та Порядку їх заповнення і подання до органу державної податкової служби», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.10.2001 за № 862/6053 (зі змінами та доповненнями).

У 2010 році граничний термін подання Розрахунку до органу державної податкової служби – 1 березня 2010 року.

Починаючи з 2 березня 2010 року до порушників терміну подання Розрахунку застосовуються штрафні санкції відповідно до вимог підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон №2181). З дня подання Розрахунку до органу державної податкової служби податок, самостійно визначений платником у Розрахунку, вважається узгодженим і не може бути оскарженим платником в адміністративному або судовому порядку (п.5.1 ст.5 Закону №2181).

Сплата податку з власників транспортних засобів юридичними особами здійснюється до бюджетів органів місцевого самоврядування за місцем реєстрації таких транспортних засобів щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом (абз. третій ст.5 Закону №1963).
За несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов’язання до платників податку застосовуються штрафні санкції відповідно до вимог підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 та підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону №2181.

Відповідно до п.23 постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2008 №606 «Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів» для автовласників, які повинні надати свої транспортні засоби для проходження технічного огляду у 2010 році, строк проходження державного технічного огляду розпочався 15 січня та буде тривати до 15 грудня 2010 року.

Державна податкова адміністрація у Дніпропетровській області нагадує усім автовласникам щодо своєчасного подання до органів державної податкової служби Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів, сплати податку з власників транспортних засобів та проходження державного технічного огляду у 2010 році Водіям слід пам’ятати, що експлуатація транспортних засобів без проходження у встановлені терміни технічного огляду забороняється. У разі неможливості подачі транспортного засобу на місце техогляду (через несправність та з інших причин) у встановлений термін його власник повинен надати комісії з проведення технічного огляду письмову заяву, здати номерний знак і пред’явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Сектор масово-розяснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.