» » » Влада Київщини звітує перед громадою: "Ми працюємо для людей"

Влада Київщини звітує перед громадою: "Ми працюємо для людей"

Віктор ВАКАРАШ,
голова Київської облдержадміністрації:

Віктор ВАКАРАШ, голова Київської облдержадміністраціїП'ять років тому, після вступу на посаду Президента України Віктора Ющенка, до керівництва областю прийшла нова команда, яка своїм головним завданням обрала реалізацію передвиборної програми глави держави "Десять кроків назустріч людям". Ми свідомо високо підняли планку вимог — за короткий час наблизити життя мешканців регіону до рівня світових стандартів, розуміючи, що часу на розкачування немає. Ми запропонували громаді області ефективну програму комплексних якісних змін і заручившись підтримкою, приступили до її виконання. Увесь зміст нашої діяльності можна описати однією фразою: економічні здобутки (розвиток виробництва, збільшення обсягів інвестицій, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів) неодмінно мають позитивно позначитися на житті людей.

Підсумовуючи нашу роботу, можемо констатувати: зроблено насправді немало. Відбувся величезний крок уперед до сучасних і доступних послуг освіти та охорони здоров'я. Надавши молоді широкі можливості для розвитку і реалізації особистості, ми водночас не забували про наших ветеранів, оточили їх всебічною увагою і турботою. Плекаючи наші олімпійські таланти, не забували, в той час, дбати про розвиток масової фізкультури і спорту. Ми навчилися пильніше вдивлятися в минуле, шанувати нашу історію. Неспростовні здобутки у сфері залучення іноземних інвестицій, створення сучасних робочих місць, наближення вітчизняного виробництва до європейського та світового рівня.

Звичайно, не всі ідеї та задуми вдалося втілити в життя. В одному випадку не вистачило часу, в іншому масштаби проблем виявилися набагато більшими за наші можливості. А ефективної взаємодії центральних та місцевих органів влади у виконавчій вертикалі, зокрема, по лінії "уряд-регіони", на жаль, не було.

Напевне, нас є за що критикувати. Але сьогодні я хотів би запропонувати інше: разом пригадати, над чим працювали останні роки і якими здобутками можемо пишатися. Адже в кожному великому успіху є маленька частинка праці кожного з нас, громадян України і мешканців Київщини.

Зроблено в області: 2005-2009 роки

Освіта

Введено в дію 13 загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема відкрито навчальні заклади нового типу: Білоцерківський колегіум; Баришівська гімназія; Тетіївський природничо-математичний ліцей; Хотівська гімназія Києво-Святошинського району; Спеціалізована природничо-математична школа ім. М.О.Кириленка у м. Біла Церква.
Відновлено роботу 83 дошкільних навчальних закладів та збудовано 8 нових, зокрема у селі Мироцьке та місті Вишневе Києво-Святошинського району, у місті Буча та інших.
Придбано 92 шкільних автобуси. Організованим підвезенням до місць навчання забезпечено майже 100 відсотків дітей.
Встановлено 540 навчальних комп`ютерних комплексів, з яких 375 — у сільській місцевості. У 2,4 раза збільшилася кількість комп`ютерних класів, підключених до мережі Інтернет.

Тільки на Київщині діє обласна програма "Шкільна бібліотека". У рамках цієї програми придбано 107,1 тисячі примірників книжкових видань.
Команда Київщини щороку стає переможцем або виборює призові місця на Всеукраїнському конкурсі з української літератури, історії України та державотворення, який проходить за участю Президента України.
Учні столичної області стали абсолютними переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та біології. Всього на Всеукраїнських олімпіадах переможцями стали 105 учнів.

Охорона здоров’я

За участю Президента України відбувся обласний форум "Від первинної ланки до здорової нації", на якому було відзначено, що область займає перше місце в Україні за інтенсивністю розвитку сімейної медицини.
На Київщині відкрито та реконструйовано 14 закладів охорони здоров`я, зокрема: Київську обласну дитячу лікарню №2 у м. Біла Церква; Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на базі Київської обласної клінічної лікарні №1; пологовий будинок у м. Біла Церква.
У заклади загальної практики сімейної медицини реорганізовано 105 закладів, у т. ч. 75 фельдшерсько-акушерських пунктів.

В обласному онкодиспансері розгорнуто відділення дитячої онкогематології, де вперше в Україні виконано операцію ологенної (донорської) трансплантації стовбурових кровотворних клітин.
Придбано сучасне медичне обладнання: для лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини на суму 4,5 млн. гривень; для лікувально-профілактичних закладів області на суму 53,6 млн. гривень.
Завдяки виконанню заходів "Київської обласної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2006-2010 роки" захворюваність населення області на цю хворобу знизилася на 8 відсотків, а дітей — утричі.

Соціальний захист населення

Рівень середньомісячної заробітної плати на Київщині збільшився у 3,2 раза і становив за десять місяців 2009 року 1949 гривень (третє місце серед регіонів України проти шостого місця — у 2004 році).
Середній розмір пенсії збільшився у 2,8 раза: з 316 до 885 гривень.
Рівень працевлаштування зріс із 37,3 до 44,1 відсотка.
На Київщині створено майже 184,5 тисячі нових робочих місць. Щороку створювалося в середньому по 37 тисяч робочих місць.
Сума коштів, спрямованих на реконструкцію та утримання закладів соціального захисту, збільшилася за цей час у 22,7 раза.

1979 інвалідів забезпечено автомобілями, зокрема 639 — за рахунок гуманітарної допомоги.
Для будинків-інтернатів придбано 6 службових легкових автомобілів, 2 автобуси ПАЗ, одну "Газель", 3 дизель-генератори, 11 систем автоматичних пожежних сигналізацій.
Реконструйовано 8 закладів для одиноких престарілих громадян та інвалідів, зокрема: Горностайпільський та Бородянський будинки-інтернати; Переяслав-Хмельницький центр соціального захисту пенсіонерів та інвалідів; Таращанський та Ржищівський геріатричні пансіонати; Ольшаницький психоневрологічний інтернат.

Побудовано 5 об`єктів для будинків-інтернатів системи соціального захисту, зокрема: склад в Ольшаницькому та овочесховище у Горностайпільському будинках-інтернатах; три котельні (в Ольшаницькому, Сквирському та Таращанському будинках-інтернатах).
Соціальний захист дітей та молоді
Створено 30 будинків сімейного типу, в яких виховуються 209 дітей.
Кількість закладів із сімейними формами виховання дітей-сиріт збільшено майже у 5 разів. Сімейними формами виховання охоплено 73 відсотки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 135 дітей виховується у 84 прийомних сім'ях, 2389 дітей — у сім'ях опікунів (піклувальників).
Обсяги фінансування оздоровчих послуг для дітей зросли у 8,5 раза. Щороку забезпечується оздоровлення майже 70 відсотків дітей області (в середньому — 126,7 тисячі).

Вперше в Україні на Київщині започатковано експеримент за принципом "Гроші ходять за дитиною", який з 1 вересня 2009 року поширено на всю територію країни. З початку проведення експерименту використано 34 млн. гривень. За 3 роки кількість дітей, охоплених експериментом, зросла з 1378 до 2359 осіб.
Уперше в Україні в області реалізується проект "Реформування дитячого будинку "Барвінок" в комплексі зі створенням Центру надання соціальних послуг дітям та сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах".

Культура і туризм

Указом Президента України надано статус "Національний": Державному музею-заповіднику "Битва за Київ у 1943 році" у с. Нові Петрівці Вишгородського району; Меморіальному комплексу "Букринський плацдарм" у с. Балико-Щучинка Кагарлицького району.
До 75-ї річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні: на території області встановлено майже 600 нових пам'ятників та пам'ятних знаків; видано 20 книг про Голодомор 1932-1933 років та обласний том Національної книги пам'яті жертв Голодомору.
У селі Мазепинці Білоцерківського району споруджено пам'ятник гетьману України І.С. Мазепі та храм Святого Миколая Чудотворця.

Після реконструкції відкрито обласний музично-драматичний театр ім. П.Саксаганського у місті Біла Церква.
У місті Ржищів започатковано проведення щорічного еколого-культурного фестивалю "Трипільське коло".

Фізкультура і спорт

Для підготовки тренувальної бази з проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 року збудовано: критий футбольний манеж із штучним ігровим килимом (с. Щасливе Бориспільського району); два футбольних поля з трав'яним газоном і майданчик зі штучним покриттям (с. Щасливе Бориспільського району).
На Київщині відкрито одне з найбільших в Європі гольф-поле "ГольфСтрім" (Макарівський район).

Збудовано сучасний стадіон у смт Макарів та 2 футбольних поля з найкращим в області ігровим газоном у Бородянському районі. На цих полях молодіжна збірна України стала переможцем VII міжнародного турніру з футболу, присвяченого пам'яті Валерія Лобановського, який проводився за участю команд Туреччини, Німеччини та Ірану.
За ці роки в області споруджено 29 ігрових полів зі штучним покриттям.
Київщина є одним з регіональних лідерів в усіх видах спорту. На чемпіонатах світу та Європи спортсменами області завойовано 27 золотих, 31 срібну та 43 бронзові медалі.
У 2008 році на ХХІХ Олімпійських іграх представник Київщини здобув золоту медаль у змаганнях з веслування на байдарках і каное.

На ІХ зимових Паралімпійських іграх 2006 року спортсмени з Київщини здобули чотири золоті, одну срібну та одну бронзову медалі. На ХІІІ Паралімпійських іграх 2008 року у м. Пекін (Китай) область була представлена 3 спортсменами, які здобули 2 золоті та 1 бронзову медалі.

Житлове будівництво

Обсяги житлового будівництва збільшилися в області у 2,1 раза і у 2008 році перевищили 1 млн. кв. метрів загальної площі житла. У розрахунку на 10 тисяч населення область постійно займає перше місце серед інших регіонів України.
На Київщині діє обласна програма індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім", у рамках якої видані пільгові довгострокові кредити для: добудови 280 садиб; придбання 90 індивідуальних будинків; проведення робіт із газифікації 622 садиб; прокладення 124 км вуличних газопроводів.

Збудовані і реконструйовані будинки під соціальне житло у с. Рожни (18 квартир) і с. Гоголів (16 квартир) Броварського району.
Продовжено будівництво соціального житла у містах Вишневе та Переяслав-Хмельницький, вручено ордери на перші соціальні квартири.
Обсяги підрядних робіт, виконаних будівельними організаціями області, зросли у 2,3 раза.

Житлово-комунальне господарство

Обсяги фінансування робіт із благоустрою населених пунктів із місцевих бюджетів зросли в 1,7 раза. Упорядковано та очищено від сміття 38 тисяч кілометрів вулиць, понад 6 тисяч гектарів скверів та парків, ліквідовано 8 тисяч стихійних звалищ.
Фінансування заходів обласної Програми розвитку зовнішнього освітлення населених пунктів Київської області збільшено у 7,2 раза. Замінено на енергозберігаючі 40,2 тисячі світлоточок, виконано реконструкцію 220,7 км кабельних мереж. Проведено у повному обсязі роботи з освітлення 35 сільських населених пунктів.

Побудовано 125 км водопровідних та 71 км каналізаційних мереж. Реконструйовано та модернізовано 328 км водопровідних, 165 км каналізаційних мереж та 117 каналізаційних очисних споруд.
Газифіковано природним газом 112 сільських населених пунктів. Обсяг газифікованих квартир щороку становив понад 22 тисячі.
Введено у дію 621 міні-котельню, реконструйовано 74 котельні.

Промисловість

Обсяги реалізованої підприємствами області промислової продукції зросли у 2,8 раза.
Протягом останніх 5 років інноваційно активними були 193 промислові підприємства, ними освоєно випуск 420 нових видів продукції, впроваджено 180 нових прогресивних технологічних процесів.
Уведено в дію понад 20 нових потужних промислових підприємств, зокрема: ТОВ "Костал Україна" (м. Переяслав-Хмельницький); Кабельний завод "Енерго-інвест" (м. Біла Церква); Миронівський м'ясопереробний завод "Легко" (м. Миронівка); Білоцерківський молочний комбінат (с. Томилівка Білоцерківського району); Завод каркасно-панельного дерев'яного домобудування "Еко-Дом" (смт Макарів); ТОВ "Пантек-виробництво" (м.Кагарлик); ТОВ "Рокитнянська паперова фабрика" (смт Рокитне); ТОВ "Алюпол" (смт Бородянка); ТОВ "Ольвіта" (с. Щасливе Бориспільського району).

Сільське господарство

Київщина традиційно займає перше місце серед регіонів України за обсягом валового виробництва продукції сільського господарства, який зріс на 23,8 відсотка.
У 2008 році досягнуто рекордного збору валових зернових культур — 2,6 млн. тонн зерна.
Середній надій молока на одну корову збільшився на 30 відсотків і досягнув 4548 кг. За цим показником Київщина впевнено займає перше місце.

З використанням сучасних інноваційних технологій створені сільськогосподарські підприємства, які стали провідними в Україні. ТОВ "Українська Молочна Компанія" (Згурівський район) досягла найбільших надоїв молока на одну корову — 9804 кг — при кількості поголів`я дійного стада 3202 голови. СП ТОВ "Нива Переяславщини" (Переяслав-Хмельницький та Згурівський райони), де за данською технологією, що діє в усіх країнах Євросоюзу, на двох свинокомплексах утримується 34 тисячі голів свиней, у 2009 році завершує будівництво свинокомплексу потужністю на 30 тис. голів та розробило проектно-кошторисну документацію на будівництво двох свинокомплексів у 2010 році.

Інвестиційна діяльність

У 2007 році проведено міжнародний інвестиційний форум Київської області "Стратегія Київщини. Партнерство. Інвестиції. Розвиток" за участю Президента України, представників міжнародних фінансових організацій, делегацій іноземних держав.
Обсяги інвестицій в основний капітал за ці роки зросли у 4,8 раза і у 2008 році становили майже 17 млрд. гривень.
Обсяги залучення прямих іноземних інвестицій збільшилися у 2,5 раза і склали наростаючим підсумком понад 1,4 млрд. доларів.

Уведено в дію більше 10 нових великих підприємств з іноземними інвестиціями, зокрема в галузі виробництва будівельних матеріалів: ЗАТ "Слобожанська кераміка" — у с. Озера Бородянського району; ТОВ "Кузьминецький цегляний завод" — у с. Кузьминці Кагарлицького району; ТОВ "Аерок" — у м. Березань; ТОВ "Века Україна" у с. Калинівка Броварського району; "Рукки Україна" у с. Копилів Макарівського району
Введено в експлуатацію більше 10 логістичних центрів. Серед них — 2 міжнародних, класу "А", які є найбільшими в Україні: логістичний центр "Копилів Логістик Центр" у с. Копилів Макарівського району; логістичний центр МЛП "Чайка" у с. Петропавлівська Борщагівка Києво-Святошинського району.

Підприємництво

Кількість малих підприємств в області збільшилася на 39 відсотків — до 12,5 тисячі.
Надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб'єктів малого підприємництва збільшилися у 3,1 раза та становили у 2008 році 1,3 млрд. гривень (29,3 відсотка у загальному обсязі податкових надходжень області).

Налагоджено взаємодію місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Київщини з суб'єктами підприємницької діяльності. При Київській обласній державній адміністрації діє Рада підприємців. У районах та містах області працюють 35 місцевих координаційних рад з питань розвитку підприємництва.

Споживчий ринок

Обсяг роздрібного товарообороту в розрахунку на одну особу зріс в області у 4,2 раза. Обсяг реалізованих послуг на одну особу збільшився у 3,3 раза.
На Київщині відкрито 29 сучасних підприємств мережевої торгівлі, що застосовують нові прогресивні технології в організації торговельного процесу. Торговельна площа кожного з таких підприємств у 10-15 разів перевищує середньостатистичний показник площі одного магазину роздрібної торгівлі.

Фінанси

Надходження до зведеного бюджету області зросли втричі (з 1,7 до 5,1 мільярда гривень), зокрема до державного бюджету — у 2,5 раза (з 1,1 до 2,7 мільярда), а до місцевих бюджетів — у 3,8 раза (з 0,6 до 2,3 млрд. гривень). Таке зростання стало можливим за рахунок збільшення надходжень:
— податку з доходів фізичних осіб — у 3,9 раза (з 469 млн. грн. до 1,8 мільярда гривень);
— податку на прибуток підприємств — у 3,3 раза (з 336,5 до 1099,2 млн. грн.);
— плати за землю — у 4,7 раза (з 47,4 до 221,2 мільйона гривень);
— податку на додану вартість — у 2,4 раза (з 555 до 1356,8 млн. грн.).

Видатки на фінансування установ соціально-культурної сфери та соціального захисту населення зросли більш ніж утричі, зокрема:
— освіти — у 3,8 раза (з 394,3 до 1511,7 млн. грн.);
— охорони здоров`я — у 3,3 раза (з 286,2 до 934,3 млн. грн.);
— соціального захисту та соціального забезпечення — у 3,5 раза (з 251,6 до 869,9 млн. грн.)
— культури і мистецтв — у 3,8 раза (з 51,2 до 194 млн. гривень).

Міжнародне співробітництво

У 2005 році Київська область стала членом Асамблеї Європейських регіонів.
З 2006 року область представлена в Бюро Асамблеї Європейських регіонів.
У 2005 та 2008 роках на Київщині проведені засідання Міжнародного Трейд-клубу за участю акредитованих в Україні іноземних посольств.
З метою налагодження економічних зв`язків та ознайомлення з інвестиційним потенціалом області, діяльністю промислових підприємств, сприяння встановленню ділових контактів Київщину відвідали: генеральний секретар Асамблеї Європейських регіонів; президент Європейського Банку Реконструкції і Розвитку; єврокомісар з питань сільського господарства та сільських територій; прем`єр-міністр Бельгії; державний секретар Голландії; міністр промисловості Республіки Чехія.

Укладені угоди про співробітництво між Київською обласною державною адміністрацією та: Загальними Зборами області Пешт Угорської Республіки; Братиславським краєм Словацької Республіки; Регіоном Воєводина Республіки Сербія; Вільнюським повітом Литовської Республіки; Акіматом Алматинської області Республіки Казахстан.
Підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Київською областю та федеральною землею Верхня Австрія Республіки Австрія. Досягнуто домовленості про наступне підписання Угоди про співробітництво.

Підписано Програму по економічному, науково-технічному та культурному співробітництву між Київською обласною державною адміністрацією та урядом Ленінградської області Російської Федерації на 2009-2010 роки.
Підготовлено та узгоджено з МЗС України проект Угоди між Київською обласною державною адміністрацією та Мазовецьким воєводством (Республіка Польща) про міжрегіональне співробітництво.

Реалізовано спільні проекти: ЄС та програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", спрямований на підтримку громад сіл, селищ та малих міст у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшення умов проживання; співпраці між Київською обласною державною адміністрацією та місією Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ) шляхом проведення навчальних тренінгів та заходів із фахового обміну щодо розвитку інфраструктури області, яка впливає на розвиток бізнесу, техно- та індустріальних парків.

Обсяг експорту товарів збільшився удвічі, зокрема за рахунок зростання обсягів поставок жирів та олії тваринного або рослинного походження (у 7 разів), виробів з деревини або iнших волокнистих целюлозних матеріалів (у 3,7 раза), виробів з полімерних матеріалів, пластмаси та каучуку (у 2,7 раза), продуктів рослинного походження (удвічі), механічного обладнання, машин та механiзмів, eлектрообладнання та їх частин (у 1,8 раза), готових харчових продуктів (у 1,6 раза).

Підготував: Петро Зубенко
Фото: Володимира Давиденка

Опубліковано в газеті "Бучанські новини" №1 від 8 січня 2010 року
газета: "Бучанські новини" №1 від 8 січня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.