» » » Ірпінська ОДПІ консультує

Ірпінська ОДПІ консультує

Єдиний податок для суб’єктів підприємницької діяльності: що потрібно знати

На сьогодні для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб існує кілька способів оподаткування доходів, одержуваних ними від здійснення підприємницької діяльності, кожен з яких регламентується відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами і має певні обмеження та переваги, а також відповідно різний порядок оподаткування таких доходів, ведення обліку доходів і витрат та подання звітності. Тому кожен суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа самостійно за своїм бажанням може обрати одну з існуючих систем оподаткування, яка найбільш відповідає умовам і особливостям здійснення його підприємницької діяльності.

Отже, тим громадянам, які вирішили розпочати підприємницьку діяльність, для отримання статусу фізичної особи - підприємця без створення юридичної особи, необхідно: Для отримання Свідоцтва про сплату єдиного податку підприємець подає до податкового органу заяву, її має бути подано не пізніше ніж за 15 днів до початку року чи кварталу , з якого обирається спосіб оподаткування доходів за єдиним податком. Для отримання Свідоцтва про сплату єдиного податку на 2010 рік останній день подання заяви — 15 грудня.

Обсяг виручки такого підприємця від реалізації продукції з початку року не повинен перевищувати 500 тис. грн. Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктами підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або до каси від здійснення операцій з продажу продукції. Крім того, необхідно виконати ще дві обов'язкові умови. Підприємцю до подання заяви потрібно авансом сплатити єдиний податок не менше ніж за календарний місяць. А разом із заявою надати платіжний документ (квитанцію, копію платіжного доручення з позначкою банку) про його сплату (перерахування).

Ще одна обов'язкова умова для переходу на єдиний податок — відсутність заборгованості щодо податків та обов'язкових платежів. Розуміти це потрібно таким чином, що податки та обов'язкові платежі, строк сплати яких настав на момент подання заяви про перехід на єдиний податок, має бути сплачено (на момент подання заяви).

Свідоцтво видається підприємцям безкоштовно на визначений у заяві строк, але в межах календарного року, є документом суворої звітності та не може бути передане іншим особам.

Якщо підприємець здійснює декілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, він придбаває одне Свідоцтво і сплачує єдиний податок за більшою ставкою, установленою на ці види діяльності місцевою радою за місцем державної реєстрації цієї фізичної особи як підприємця.

Якщо платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність із використанням найманої праці, то на кожну особу, включаючи членів його сім'ї, видається довідка про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку.

Після закінчення терміну дії Свідоцтва воно підлягає поверненню разом з усіма довідками у 5-денний строк до податкового органу, що їх видав.

У разі припинення діяльності (прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та його реєстрації) платник єдиного податку має у п'ятиденний строк подати про це заяву до податкових органів, здати Свідоцтво і всі довідки.

За детальною інформацією звертайтесь до Ірпінської ОДПІ за телефоном: 56-656.

Сектор масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.