» » Дмитро Корж: "Були б гроші - зайнявся реконструкцією школи"

Дмитро Корж: "Були б гроші - зайнявся реконструкцією школи"

Тема «Народні обранці» добігає кінця. Бучанці встигли ознайомитися з роботою, а точніше – результатами обіцяного народних обранців: їхніми намірами і практичними діями щодо покращення добробуту, наведення благоустрою, стабільній ситуації у тому чи іншому мікрорайоні міста. Наскільки сказане й зроблене відповідає дійсності – вирішувати вам, шановні читачі.

А на черзі інтерв’ю з передостаннім гостем нашої рубрики – депутатом Бучанської міської ради по виборчому округу №19 (частина вулиць – Шевченка, Гоголя, Революції, Тургенєва, Малиновського; вулиці Полтавська, Грибоєдова; провулки: Тургенєва, Революції) Дмитром КОРЖОМ.

- Дмитре Сергійовичу, яким є Ваш виборчий округ?
- Виборчий округ – це приватний сектор, котеджна забудова. Колись там була курортна зона, і навіть досі на його території розташовані недіючі табори відпочинку. Також по окрузі проходить траса державного значення Київ-Ковель, є декілька кафе.

- А яка нині доля тих таборів відпочинку?
- Вони перебувають у занедбаному стані, хоча й мають власників. Крім того, ці табори не можуть змінювати свого цільового призначення.

- Плюси і мінуси, які відбулися на окрузі впродовж останніх декількох років?
- Деякі корінні жителі відносять до негативних змін те, що немає статусу курортної зони, стрімко відбувається будівництво будинків навколо, розвалилися піонерські табори. Відкритим залишається питання безпечного руху на перехрестях вулиць. Було прийнято рішення (і затверджено ДАІ) про встановлення там дорожніх знаків. Проте зараз вишукуються кошти, аби їх придбати.
Люди піднімають питання зупинок автотранспорту. Вони хочуть, щоб зупинки були на кожному перехресті. Не завадило б запустити якийсь внутрішній маршрут, адже на окрузі немає транспортного сполучення. Декілька років тому була розмова, що на округ буде заїжджати маршрутка №381. Але, зрештою, керівництво АТП сказало, що їм це економічно невигідно і маршрут зняли.
Є потреба в продуктових магазинах. Єдиний торгівельний заклад на окрузі – по вул. Рози Люксембург, який в народі називають «старий базар». Ще один магазинчик відкрився на сусідньому виборчому окрузі біля Українського гуманітарного інституту.
Розумію, що підприємцям не дуже вигідно вести в даному мікрорайоні свій бізнес, але не завжди є змога йти і купувати продукти харчування в центрі міста.

Не до кінця вирішена проблема вивозу сміття з округу. Та й самі жителі повинні зрозуміти, що за цю послугу потрібно сплачувати гроші. Нині КЖЕП пішов шляхом укладання з людьми договорів на вивіз ТПВ.
До позитивних змін можна віднести асфальтування доріг, зокрема по вул. Малиновського, Тургенєва, прокладання тротуарів. У цьому є і мій внесок, і, звичайно, заслуга Бучанської міської ради. Також замінюються електроопори на нові.

- Якщо особисто у Вас було багато грошей, чи змогли б Ви частину з них витратити на розвиток округу? Якщо так, то що б Ви там побудували?
- Звичайно, що виділив би. Побудувати можна на окрузі багато чого, але я в першу чергу б зайнявся питанням реконструкції загальноосвітньої школи. Адже приміщення навчального закладу №2 (колишня школа №8) – в жахливому стані.

- Яке найбільш проблемне питання залишається невирішеним?
- По вул. Тургенєва, 28 (де колись була ферма НАУ) нині живуть 30 сімей. Ці люди відрізані від всіх благ цивілізації – немає дороги, освітлення на вулиці, води тощо. Але справа в тому, що ця земельна ділянка належить НАУ і жителі не можуть її приватизувати.
З цим питанням зверталися до Бучанської міської ради. Там працівники відділу архітектури дали пояснення, що НАУ повинно виготовити відповідну проектну документацію, а потім можна буде піднімати питання про передачу цієї ділянки на баланс міської ради. Наскільки мені відомо, проектна документація до цих пір виготовлюється.

- Чи спілкуєтеся Ви зі своїми виборцями? Адже буває, що багато жителів того чи іншого виборчого округу свого депутата навіть ніколи не бачили?
- Я на цьому окрузі живу все життя і мене знають практично всі виборці. Ми постійно спілкуємося, мені люди розповідають про проблеми, звертаються і телефонують. І хоча я не маю якогось певного дня прийому громадян, за потреби – зі мною легко зв’язатися.

- Чи активні Ви на сесіях міської ради?
- Я вважаю, що потрібно питання розглядати і вивчати на комісіях, які для того спеціально створені, а на сесіях – остаточно затверджувати. Проте, іноді складається враження, що цю частину завдання переносять саме на засідання сесії, тому й виникають дискусії, активне обговорення, затягування часу. Вважаю, що так не повинно бути.

- Нині багато хто з депутатів має своїх помічників. А Ви?
- Я також маю помічника. Це – жителька округу Любов Василівна Кучеренко. Скажу, що це досить активна жінка, яка завжди на все має власний погляд, допомагає у вирішенні того чи іншого питання.
Також я постійно відчуваю допомогу з боку своїх колег-депутатів від Народної партії Блоку Литвина. До речі, до депутатського корпусу міської ради входить п’ять депутатів даної політичної сили.

- До складу якої постійної депутатської комісії Ви входите?
- Входжу до комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту, екології та проблем Чорнобильської катастрофи. Розглядаємо профільні питання, перевіряємо роботу підприємств на наявність шкідливих викидів у атмосферне повітря, звертаємо увагу на благоустрій тощо.

- Що для вас є критерієм гарної роботи депутата?
- Вибори. В залежності від того – оберуть люди свого депутата на ще один термін чи ні, й можна говорити про якість та ефективність його роботи.

- Яких змін, в перспективі, Ви хотіли, щоб зазнав виборчий округ?
- Оскільки ми вже місто, то хотілося, щоб на окрузі була проведена каналізація, а якась частина мікрорайону залишилася, як колись, курортною зоною. Загалом же – щоб округ розвивався, процвітав і оновлювався.
газета: "Бучанські новини" №47 від 27 листопада 2009 року
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар