» » Олександр Марощак: «Гасла світової соціал-демократії мені імпонують найбільше»

Олександр Марощак: «Гасла світової соціал-демократії мені імпонують найбільше»

Газета «Бучанські новини» продовжує ближче знайомити своїх читачів, мешканців міста з нашими обранцями, депутатами Бучанської міської ради. Сьогодні гостем постійної рубрики «Народні обранці» буде один з представників молодого покоління, депутат по виборчому округу №34 (вул. Тарасівська 10-В, 10-Г) – Олександр МАРОЩАК.

- Отже, коротко про себе.
- Народився 1978 року та до 1998 року проживав у м. Ірпінь. 2000 року закінчив Український фінансово-економічний інститут. За фахом – економіст. Навчаюсь на 4-му курсі юридичного факультету Національного університету ДПС України. Працюю начальником відділу комплектації КП «Ірпіньжитлоінвестбуд». Приватним чином надаю консультації з фінансових, бухгалтерських та юридичних питань.

З 2006 року – депутат Бучанської селищної ради, депутат Ірпінської міської ради, з 2007 року - депутат Бучанської міської ради. Член постійної депутатської комісії з питань захисту природного середовища, соціального захисту населення та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Бучанської міської ради. Член постійної депутатської комісії з питань бюджету, цін та ціноутворення Ірпінської міської ради. Голова Бучанської міської організації Української соціал-демократичної партії.
Керівник Громадської приймальні БЮТ у м. Буча.

- Як прийшов у політику? Адже депутат, навіть, сільської ради – це вже політика.
- Свій початок партійної діяльності бачу, як якісний перехід від активної громадської позиції, яку я займав ще під час навчання в школі та інституті. Був профоргом в школі, в інституті. Пам’ятаю, як одного разу став на захист одногрупників під час принципової суперечки з викладачем. Викладач зробив винним, звичайно, мене. Але після того інциденту став обережніше ставитись до нашої групи, а у друзів таким чином я заслужив ще більше поваги.

Брав участь в акції «Україна без Кучми!», підтримував «Народний Рух» Геннадія Удовенка.
Член УСДП з 1999 року. Бучанську селищну організацію УСДП зареєстрував 2004 року. Міську – 2007-го.
У виборах до Бучанської селищної ради 2002 року посів 3 місце серед 8-ми кандидатів.

Переміг вибори 2006 року.
Взагалі політику вважаю прерогативою Верховної Ради України. Для депутатів ВР основний Закон – Конституція. А для депутата місцевої ради «Конституція» - це Закон України «Про місцеве самоврядування». Моя робота – це активна допомога людям, вирішення питань нормального функціонування міста.

- Чому саме УСДП?
- По-перше, УСДП – ідеологічна партія. Гасло світової соціал-демократії «Свобода, демократія, соціальна справедливість і солідарність!» найбільше мені імпонує. При чому соціальна справедливість тут досягається шляхом соціального регулювання, самоврядування, демократією, плюралізмом ідей. А не як у комуністів – «Від кожного – по можливостях, кожному – по потребах». Це цілком утопічне гасло про соціальну рівність. Соціально рівними людей зробити неможливо. Від народження люди отримують певні розумові та фізичні можливості, які потім одні розвивають, а інші – ні. Не можливо змінити людину, якщо вона сама того не бажає.
Соціал-демократичні ідеї дуже популярні в Європі.

По-друге мені дуже імпонував Василь Васильович Онопенко, голова Верховного Суду України, засновник УСДП, один з лідерів соціал-демократичного руху Незалежної України.

По-третє, повторюсь, ідеалом сучасної соціал-демократії є політична стабільність і соціальна рівність, які досягаються шляхом індикативного планування, соціального регулювання, самоуправління, демократизації виробництва й суспільства в цілому, плюралізму світоглядних концепцій. Тому, на мою думку, соціал-демократичні ідеї є найпрогресивнішими на даний час, альтернативні їм важко знайти.

Отож, усе це і є причиною обрання саме УСДП. Я запрошую ініціативних та соціально активних людей, які поділяють соціал-демократичну ідеологію до лав партії.
На жаль, пересічні громадяни мало знають про УСДП, хоча УСДП є ідеологічною партією БЮТ. Юлія Володимирівна Тимошенко, під час візиту в США, в одному з виступів назвала себе соціал-демократом. Думаю через (Вашу) газету громадськість може ближче познайомитись з соціал-демократією взагалі та УСДП зокрема.

- Що вже вдалося зробити будучи депутатом, над чим працюєте сьогодні?
- Ставши депутатом по виборчому округу №34 (вул. Тарасівська, 10-В, 10-Г), я одразу надав свою передвиборчу програму тоді ще до Бучанської селищної ради. В результаті – заасфальтована Тарасівська (сьогодні вже повністю), встановлено кювет (тимчасово не працює). Прокладено та освітлено пішохідні доріжки до платформи Лісова Буча. Відремонтовано покрівлю на будівлі та під’їздах будинку 10-В по вул. Тарасівська. Разом з іншими депутатами та мешканцями вулиці Тарасівської відстояли територію занедбаного спортивного майданчику. В майбутньому плануємо довести його до ладу. Є також ідея побудувати відкритий майданчик для баскетболу...

Також мною зроблено ряд депутатських запитів стосовно встановлення штучних обмежувачів швидкості по Тарасівській, будівництва багатоквартирного будинку біля будинку 10-Б, стосовно незаконного встановлення тимчасових гаражів на території міста… В квітні тримав на контролі питання знеструмлення будинку 10-Г. На щастя, комунальні служби міста не підвели. Складну поломку було ліквідовано протягом двох днів.

Складаю багато депутатських актів як на своєму, так й інших округах. Надаю людям юридичні консультації.
Звісно, багато із запланованого мною, ще не зроблено.
Я завжди намагаюсь виявляти проблемні питання та вирішувати їх. Так декілька з них на моєму контролі, все по тій же Тарасівській.

- Що наразі планується у вашій політичній діяльності?
- На досягнутому не зупиняюсь ніколи. Отримую другу вищу освіту. Планую отримати і третю. Притримуючись чіткої лінії власного розвитку, дію ситуативно. Намагаюсь робити те, що мені під силу, і трохи більше… Планую розширити лави УСДП в Бучі. Спілкуюсь з соціально активними людьми, визначаю їхнє бачення та перспективність. Спілкуємось про можливе співробітництво.
Готую власні публікації.
Взагалі планую принести якнайбільше користі місту та країні.

- Чим займається депутат у вільний від роботи час, маєте хобі?
- Цікавлюсь всім потроху. Коли є вільний час – читаю. З настанням «ери Інтернету», інформація стала більш доступною: викачуй та читай! Захоплююсь сучасною електронною музикою ембієнт.
Намагаюсь відвідувати художні виставки, музеї.
В минулому році придбали з батьком легендарний ЗАЗ-965 1966 року. Пригнали його аж із Алчевська! Планую його реставрувати.

- Наостанок, побажання читачам та своїм виборцям...
- Побажаю всім міцного здоров’я, бути соціально активними, ініціативними, не піддаватись впливу обставин та бути патріотами України!
газета: "Бучанські новини" №46 від 20 листопада 2009 року
Віктор Бондаренко
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.