» » 20 листопада – Всесвітній день дитини

20 листопада – Всесвітній день дитини

З цієї нагоди представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерство юстиції України ухвалили спільне звернення щодо поширення в країні інформації про права дитини. Як повідомили УНІАН у прес-службі Мін’юсту, звернення прийнято з нагоди відзначення у 2009 році 20-річчя Конвенції ООН про права дитини - першого міжнародного договору, що встановлює міжнародні стандарти захисту прав та інтересів дітей.

З українського боку документ підписав міністр юстиції Микола ОНІЩУК, з боку ЮНІСЕФ – голова Представництва Юкіе МОКУО.

Міністерство юстиції та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках правоосвітньої діяльності домовилися поширювати через територіальні органи юстиції інформацію про Всесвітній день дитини, що відзначається 20 листопада. У рамках угоди досягнуто домовленості про проведення правоосвітніх та правороз’яснювальних заходів в навчальних закладах та через засоби масової інформації, використовуючи інформаційний пакет з друкованих та мультимедійних матеріалів про права дитини, розроблений ЮНІСЕФ.

Конвенція про права дитини була прийнята резолюцію 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами, в якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Цей особливий документ був ратифікований 193 країнами світу. У 2009 році світова спільнота відзначає 20-річчя підписання Конвенції ООН про права дитини.

Підписавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе ряд зобов’язань з покращення добробуту дітей. Ця Конвенція була ратифікована Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року. Крім того, у 2003 та 2005 роках відповідно український Парламент ратифікував два факультативних протоколи до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії та щодо участі у збройних конфліктах, які з того часу стали частиною національного законодавствах.

Бучанське міське управління юстиції з метою відзначення Всесвітнього дня дитини розмістило інформаційні матеріали для громадян на інформаційному стенді управління юстиції, який розміщений в приміщені Бучанської міської бібліотеки для дорослих, в приміщенні управління праці, соціального захисту та захисту населення від Чорнобильської катастрофи, а також безпосередньо в самому управлінні юстиції.


Завантажити документи:
- Конвенція про права дитини: Скачать файл: koventziya_pro_prava_dutunu.pdf [174.03 Kb] (cкачиваний: 99)
Посмотреть онлайн файл: koventziya_pro_prava_dutunu.pdf
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми": Скачать файл: zak_ua_derz_dopomoga.pdf [188.15 Kb] (cкачиваний: 49)
Посмотреть онлайн файл: zak_ua_derz_dopomoga.pdf
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам": Скачать файл: zak_ua_invalidam.pdf [141.24 Kb] (cкачиваний: 46)
Посмотреть онлайн файл: zak_ua_invalidam.pdf
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям": Скачать файл: zak_ua_derz_sotz_dopomoga.pdf [158.31 Kb] (cкачиваний: 38)
Посмотреть онлайн файл: zak_ua_derz_sotz_dopomoga.pdf
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про охорону дитинства": Скачать файл: zak_ua_ohorona_ditunstva.pdf [250.8 Kb] (cкачиваний: 62)
Посмотреть онлайн файл: zak_ua_ohorona_ditunstva.pdf
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про попередження насильства в сім'ї": Скачать файл: zak_ua_protu_nasulstva.pdf [181.49 Kb] (cкачиваний: 57)
Посмотреть онлайн файл: zak_ua_protu_nasulstva.pdf
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар