» » » Верховна Рада прийняла постанову про епідемію грипу

Верховна Рада прийняла постанову про епідемію грипу

Верховна Рада України прийняла Постанову "Про ситуацію, що склалася у зв'язку з епідемією грипу та пандемічного грипу А(Н1N1), та першочергові заходи протидії її поширенню". Згідно з постановою, уряду доручено встановити з 1 листопада 2009 року медичним працівникам за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб щомісячні доплати розміром до чотирьох посадових окладів таких працівників, а також доплату вказаним медичним працівникам за інтенсивність роботи та розширення сфери медичного обслуговування.

Постановою, зокрема, рекомендується Кабінету міністрів "невідкладно забезпечити виконання у повному обсязі Указу Президента України від 31 жовтня 2009 року № 887/2009 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 жовтня 2009 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні" та ухвалених Кабінетом Міністрів рішень, спрямованих на запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А(Н1N1) і поширенню епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань серед населення".

Крім того, доручено забезпечити жорсткий контроль за цільовим використанням коштів, виділених на подолання епідемії.

З метою недопущення зловживань та корупційних виявів при використанні коштів Державного бюджету, уряд повинен забезпечити попереднє погодження із парламентським Комітетом з питань охорони здоров‘я порядку використання коштів, передбачених Міністерству охорони здоров‘я України для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А(Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення, а також на лікування хворих, та напрямів здійснення видатків, відповідно до цих заходів.

При формуванні напрямів використання коштів, додатково виділених Міністерству охорони здоров України для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А(Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення та на лікування хворих, згідно з постановою, уряд має передбачити 2009 року направлення у регіони не менше 500 млн грн для використання на зазначені заходи.

Постановою доручається уряду в 10-денний термін затвердити Правила санітарної охорони території України, адаптовані до положень Міжнародних медико-санітарних правил та до 10 листопада 2009 року розробити єдині підходи до збору, аналізу, формування інформації і прогнозування щодо розвитку епідемічної ситуації, обумовленої розповсюдженням пандемічного грипу А(Н1N1), епідемії грипу та гострих респіраторних інфекцій та забезпечити щоденне доведення до населення об‘єктивної виваженої інформації з цього питання. Кабінет Міністрів повинен також забезпечити контроль за наявністю в аптечних закладах необхідних лікарських засобів та засобів індивідуального захисту населення, а також контроль за цінами на них.

Постановою рекомендовано уряду переглянути комплекс обмежень, встановлених постановою Кабінету Міністрів від 30 жовтня 2009 року № 1152 з точки зору потреби забезпечення гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян.

Під час обговорення народні депутати вилучили із тексту документа положення щодо доручення Міністерству охорони здоров‘я спільно з Академією медичних наук підготувати та надати Кабінету міністрів обґрунтовані пропозиції щодо перепідпорядкування МОЗ Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського Академії медичних наук України.

Постановою доручено Генеральній прокуратурі вжити заходів для розслідування причини масових випадків смертей серед населення, внаслідок захворювання на грип, а також здійснити відповідні прокурорські перевірки за дотриманням законодавства щодо виділення сільським радам в повному обсязі коштів за рахунок Державного бюджету України на закупівлю лікарських засобів для фельдшерсько-акушерських пунктів та їх цільового використання.

Згідно із постановою, контроль за використанням бюджетних коштів, виділених для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А(Н1N1), епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення, а також на лікування хворих покласти на комітети Верховної Ради з питань охорони здоров‘я та з питань бюджету.

Відповідний проект постанови зареєстровано за №5302.


На сайті Верховної ради України повна версія>> Постанови.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.