» » » Ірпінська ОДПІ консультує

Ірпінська ОДПІ консультує

Ірпінська ОДПІ повідомляє, що згідно зі статтею 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.92р. № 2535-XІІ (із змінами та доповненнями) - використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Статтею 81 Земельного Кодексу України визначено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, дарування міни, іншими цивільно-правовими угодами;
б) безоплатної передачі із земель державної та комунальної власності;
в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;
г) прийняття спадщини;
д) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки.

Власниками та користувачами земельних ділянок для обслуговування жилого будинку (приватний сектор), для ведення дачного будівництва, для ведення городництва та фізичними особами які викупили приміщення нежитлового фонду - сплачується земельний податок, а за земельні ділянки, надані в оренду міською радою (сільською радою) або райдержадміністрацією - сплачується орендна плата.

Згідно зі ст.13 Закону № 2535-XII підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру , а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до частини другої ст.12 вищевказаного Закону не справляється плата за земельні ділянки в межах граничних норм, встановлених Кодексом, з інвалідів І та ІІ груп, громадян, які виховують 3 і більше дітей та з громадян члени сімей яких проходять строкову військову службу, пенсіонерів, а також інших осіб, які користуються пільгами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ".

Статтею 17 Закону України № 2535-XII встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі, визначене у податковій декларації на поточний рік, у тому числі і за нововідведенні земельні ділянки ( у новій звітній податковій декларації), сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності громадянами сплачується рівними частинами до 15 серпня та до 15 листопада.
Надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику за його письмовою заявою, або за його бажанням зараховуються до сплати податку на наступний рік.

Згідно зі статтею 16.4.1 та 17.1.7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р. за невчасну сплату податку нараховується пеня та штраф.

У разі коли платник податку не сплачує суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах :
- при затримці до 30 календарних днів - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів - у розмірі 50 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також повідомляємо, що згідно зі статтею 17 Закону України № 2535-XII, несплата земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами протягом року, іншими платниками протягом півроку вважається систематичною і є підставою для припинення права користування земельними ділянками.

Реквізити для зарахування податку на землю та орендної плати можна уточнити за телефонами: 53-054, 55-455

Земля - національне багатство країни, тому за користування нею потрібно розраховуватись з державою вчасно.

Ірпінська ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар