» » » Ірпінська ОДПІ роз’яснює

Ірпінська ОДПІ роз’яснює

До уваги платників податків! Запроваджується процедура реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку — постачальниками товарів (послуг).

Кабінетом Міністрів України розпорядженням від 23.09.2009 р. № 1178-р "Питання загального реєстру податкових накладних" прийнято рішення про запровадження процедури реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку — постачальниками товарів (послуг).
Реєстрація податкових накладних здійснюватиметься в Загальному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр).
З метою відпрацювання процедур реєстрації податкових накладних та упорядкування процедури ведення Реєстру запровадження такої реєстрації передбачається здійснювати в три етапи:

І етап — з 1 листопада 2009 року запроваджуватиметься реєстрація податкових накладних із сумою податку на додану вартість, зазначеною в одній податковій накладній, понад 1 млн.грн.;
ІІ етап — з 1 січня 2010 року запроваджуватиметься реєстрація податкових накладних із сумою податку на додану вартість, зазначеною в одній податковій накладній, понад 500 тис.грн.;
ІІІ етап — з 1 квітня 2010 року запроваджуватиметься реєстрація податкових накладних із сумою податку на додану вартість, зазначеною в одній податковій накладній, понад 100 тис.грн.

Процедура реєстрації передбачає, що відомості з податкової накладної заносяться до Реєстру, і після внесення інформації про таку податкову накладну до Реєстру податкова накладна надається покупцю товарів (послуг). При цьому, платник податку — покупець матиме можливість співставити інформацію в отриманій ним податковій накладній з даними Реєстру.

Порушення постачальником товарів (послуг) порядку реєстрації податкових накладних даватиме органам податкової служби право на проведення перевірки достовірності сум податкових зобов’язань, визначених платником податку — постачальником товарів (послуг), та, відповідно, приймати рішення щодо підтвердження чи не підтвердження права платника податку — покупця на включення сум податку на додану вартість по таких податкових накладних до складу податкового кредиту.

Державною податковою адміністрацією України розроблено Порядок подання податкових накладних для реєстрації у Загальному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку. Зі змістом даного Порядку можна ознайомитись на веб-сайті ДПА України

Також повідомляємо, що у зв’язку із запровадженням обов’язкового подання вищевказаних податкових накладних в електронному вигляді платники податків, які вперше звітують в електронному вигляді, повинні отримати засоби електронного цифрового підпису у акредитованих центрах сертифікації ключів, перелік яких розміщений на веб-сайті ДПА України та передати посилені сертифікати ЕЦП за місцем своєї реєстрації; у випадку подання в електронному вигляді тільки податкової накладної Договір про визнання електронних документів заключати із органами ДПС не потрібно.

Сектор масово-роз‘яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ
В.О.Начальника Ірпінської ОДПІ
І.А.Шавло,
Саєнко 55-3-53
  0
Коментарів: 0
Додати коментар