» » » Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС Київської області триває

Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС Київської області триває

Державна податкова адміністрація в Київській області на виконання програми Президента та Уряду України про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органів, веде постійну роботу, спрямовану на виявлення та попередження фактів корупції, хабарництва та інших посадових злочинів в органах ДПС.

Вказані функції покладені на відділ по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Київській області (ВБК, телефон довіри 246-23-55).

На виконання покладених завдань в 2009 році працівниками відділу складено 11 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України „Про боротьбу з корупцією”. За результатами розгляду протоколів у судах 10 податківців притягнуто до адміністративної відповідальності.

Характерними адміністративними порушеннями з боку податківців є надання незаконних переваг підприємцям під час здійснення податкових перевірок та прийнятті рішень, пов’язаних з нарахуванням податкових платежів та штрафних санкцій, притягнення порушників до адміністративної відповідальності, а також надання незаконних переваг суб’єктам господарської діяльності щодо примусового стягнення з них несплачених до бюджету штрафних (фінансових) санкцій.

Як приклад:
- 4 вересня 2009 року відділом по боротьбі з корупцією в ОДПС ДПА в Київській області складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене п.«г» ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» у відношенні працівника Васильківської ОДПІ, яка надала незаконні переваги СПД під час підготовки і прийнятті нормативно-правових актів чи рішень. Не склала протоколи про адміністративне правопорушення згідно вимог ст.1631 КУпАП, на посадових осіб підприємств.

11.09.2009 року Васильківським міськрайонним судом працівника ОДПІ притягнуто до адміністративної відповідальності піддавши адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.;
- 15 вересня 2009 року ВБК в ОДПС ДПА в Київській області складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 п. "б" ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією” відносно працівника Фастівської ОДПІ, яка являючись державним службовцем, уповноважена на виконання функцій держави, діючи навмисно, в порушення спеціальних обмежень, встановлених Законами України „Про державну службу” та „Про боротьбу з корупцією” з червня по вересень поточного року працювала у фізичної особи на умовах сумісництва.

22 вересня 2009 року Фастівського міськрайонного судом працівника Фастівської ОДПІ притягнуто до адміністративної відповідальності піддавши адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Крім того в 2009 році, за матеріалами ВБК було порушено 5 кримінальних справ, із них 3 кримінальні справи за скоєння злочинів передбачених ч.ч. 1,2,3 ст.358 КК України, 1 кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст.367 КК України, 1 кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст.364 КК України та ч.2 ст.366 КК України.

Як приклад:
Працівниками ВБК в ході службової перевірки було виявлено факт використання підробленого диплому Київського державного торговельно-економічного університету про повну вищу освіту, працівником ДПІ у Києво-Святошинському районі.
01.09.2009 року, слідчим відділом Києво-Святошинського РВГУ МВС України в Київській області, за фактом використання підробленого документу, відносно працівника ДПІ порушено кримінальну справу, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст.358 КК України.
В поточному році, за результатами перевірок звернень громадян та оперативної інформації, яка надходила до відділу по боротьбі з корупцією, до органів прокуратури в порядку ст.97 КПК України направлено 18 матеріалів, за ознаками скоєння посадових злочинів.


За матеріалами ВБК
в органах ДПС ДПА в Київській області
Коментарів: 0
Додати коментар