» » » Робота по боротьбі з корупцією в ОДПС Київської області триває

Робота по боротьбі з корупцією в ОДПС Київської області триває

Державна податкова адміністрація в Київській області на виконання програми Президента та Уряду України про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органів, веде постійну роботу, спрямовану на виявлення та попередження фактів корупції, хабарництва та інших посадових злочинів в органах ДПС.

Вказані функції покладені на відділ по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Київській області (ВБК, телефон довіри 246-23-55).

На виконання покладених завдань у 1-му півріччі 2009 року, працівниками відділу по боротьбі з корупцією складено 8 адміністративних протоколів про порушення ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією». Притягнуто до адміністративної відповідальності 8 посадових осіб.

Всього в 2009 році з урахуванням інших правоохоронних органів, відносно працівників ДПА в Київській області було складено 11 адмін. протоколів про правопорушення ЗУ “Про боротьбу з корупцією”, всього притягнуто до адмінвідповідальності 9 податківців. По 2 справам, які були складені іншими правоохоронними органами, судовими органами винесено рішення про закриття справ, у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

З аналізу складених адміністративних протоколів найбільш поширеним порушенням Закону України «Про боротьбу з корупцією» є не притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб суб’єктів господарювання в основному за матеріалами перевірок відділу оперативного контролю, управлінь податкового контролю юридичних осіб, управлінь оподаткування фізичних осіб, а саме: за несвоєчасно сплату узгоджених сум податкових зобов’язань (ст. 163-2), за порушення порядку проведення розрахунків зі споживачами (ст.155-1). За цим напрямком у 1-му півріччі 2009 році за матеріалами відділу було складено 6 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією».

Також, мають факти надання незаконних переваг СПД (стосується порушення термінів розгляду скарг), що призводить до прийняття рішення на користь платника в частині скасування податкових повідомлень-рішень за актами перевірок. ВБК виявлено 2 таких факти, складено 2 адмінпротоколи.

У першому півріччі 2009 року до органів прокуратури в порядку ст. 97 КПК України відділом по боротьбі з корупцією направлено 10 матеріалів службових перевірок, відносно незаконних дій посадових осіб ДПА в Київській області. За матеріалами ВБК порушено 4 кримінальні справи за ознаками скоєння посадових злочинів, передбачених ст. 358, 364, 366, 367 КК України.

ВБК постійно проводить профілактичну роботу щодо попередження корупційних проявів. Так в 2009 році всього проведено 305 профілактичних заходів, із них проведено 161 виступ (лекції) в робочих колективах з антикорупційної тематики, здійснено 50 публікації в пресі, проведено 64 виступи по телебаченню і радіо, винесено 30 офіційних застережень.

За матеріалами ВБК в ОДПС
ДПА в Київській області
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.