» » » Ірпінська ОДПІ консультує: Транспортний зв`язок у питаннях і відповідях

Ірпінська ОДПІ консультує: Транспортний зв`язок у питаннях і відповідях

Стрімке зростання числа транспортних засобів у власності як приватних осіб, так і підприємств, установ, організацій викликає відповідної ситуації потік питань, що стосуються сплати транспортного податку, тому Ірпінська ОДПІ відповідає на запитання платників податків.

ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК У ПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ

ПІЛЬГИ: КОМУ ПОКЛАДЕНІ?

Чи має право на пільгу по сплаті податку інвалід Великої Вітчизняної війни, у власності якого є автомобіль з об’ємом циліндрів двигуна 2969 куб.см?
- Ні, не має. Відповідно до Закону «Про статус ветеранів Великої Вітчизняної війни, гарантіях їх соціального захисту», ветерани звільняються від сплати податку щодо одного автомобіля з об’ємом циліндрів двигуна до 2500 куб.см., або одного мотоцикла з об’ємом циліндрів двигуна до 750 куб.см., або одного моторного човна або катера (крім спортивного) з довжиною корпуса до 7,5 м.

Чи надаються пільги по сплаті транспортного податку чорнобильцям»?
- Відповідно до законодавства, від сплати податку звільняються:
- інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких установлений причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворих унаслідок Чорнобильської катастрофи променевою хворобою (категорія 1);
- учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали в зоні відчуження:

* з моменту аварії до 1 липня 1986 р. - незалежно від кількості робочих днів;
* з 1 липня до 31 грудня 1986 р. - не менш 5 календарних днів;
* у 1987 р. - не менш 14 календарних днів;
* у зоні відчуження в 1988-1990 р.м. - не менш 30 календарних днів;
* на діючих пунктах санобробки населення і дезактивації техніки або їх будівництва — не менш 14 календарних днів у 1986 р.

Пільги надаються також ряду категорій громадян з числа потерпілих у аварії на ЧАЕС.
Важливо відзначити: пільги не поширюються на транспортні засоби, що вперше реєструються в Україні, крім легкових автомобілів (код 8703) для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 2500 куб.см., що придбані за рахунок державного або місцевого бюджетів і/або безкоштовно передані інвалідам відповідно до законодавства України.

ЯКЩО АВТО УКРАЛИ

Чи сплачується транспортний податок, якщо автомобіль украли?
- Транспортний податок не сплачується, якщо факт крадіжки підтверджується документами органів, що порушили відповідну кримінальну справу.

ПУНКТ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦЯ

Чи зобов'язаний приватний підприємець подавати до ДПІ розрахунок податку з власників транспортних засобів, що знаходяться в його власності?
- Якщо транспортний засіб придбаний особою, яка у відповідності зі ст.58 «Господарського кодексу України» зареєстрована як підприємець без статусу юридичної особи, то такий приватний підприємець не повинен подавати розрахунок суми податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів.

Він сплачує податок як фізична особа перед першою реєстрацією транспортного засобу в Україні, реєстрацією, перереєстрацією, а також перед технічним оглядом щорічно або один раз у два роки, але не пізніше першого півріччя року, у якому проводиться техогляд.

ДВИГУН СТАВ МОГУТНІШЕ

Як сплачується податок фізичною особою при перереєстрації автомобіля у зв'язку з заміною двигуна?
- Якщо змінено тип двигуна, його вага, робочий об’єм і потужність, то транспортний засіб слід перереєструвати. При цьому у випадку збільшення робочого обсягу власник транспортного засобу зобов'язаний сплатити податок у відповідності зі ставкою, визначеною законом для такого об’єму.

Якщо перереєстрація здійснюється протягом року, то податок сплачується пропорційно кількості місяців, що залишилися до кінця року, починаючи з місяця, у якому зроблена перереєстрація. Якщо ж власник до перереєстрації вже сплатив податок із власників транспортних засобів у поточному році під час техогляду, то при перереєстрації необхідно сплатити різницю між сумою податку, обчисленою при новому обсязі циліндрів двигуна, і річною сумою податку, сплаченою при техогляду.

АВТО НЕ ПРАЦЮЄ

Як сплачується транспортний податок за автомобіль, що тривалий час не експлуатується?
- У випадку неможливості подачі транспортного засобу на техогляд (з-за несправності або з іншої причини) у встановлений термін його власник сплачує податок на загальних підставах, а документ про сплату податку надає до органу, що проводить т-огляд, разом з письмовою заявою про неможливість подачі транспортного засобу на техогляд.

Таким чином, за автомобіль, що не експлуатується (з-за несправності, хвороби власника, відрядження), податок сплачується на загальних підставах за повний рік.

Як сплачується податок при першій реєстрації автомобіля в Україні, якщо він завезений на територію України і розмитнений менш восьми років тому, але не експлуатувався (вимагав капітального ремонту) і не був зареєстрований у ДАІ?
- Податок за транспортні засоби, що ввозяться на митну територію України з метою вільного використання і вперше реєструються в Україні, сплачується по ставках, що діють на день реєстрації цих транспортних засобів, з урахуванням термінів їх використання, незалежно від дати ввозу їх на митну територію України і дати проведення митного оформлення, а також його технічного стану.

УПРАВЛІННЯ ЗА ДОРУЧЕННЯМ

Чи може сплачувати податок із власників транспортних засобів при проходженні техогляду особа, що керує автомобілем за дорученням його власника?
- У такому випадку податок може сплатити і власник автомобіля, і від його імені особа, якій передане право користування автомобілем, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом по місцю його реєстрації.

Сектор масово-розяснювальної роботи
Ірпінської ОдПІ
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.