» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє: Боротьба з «конвертами» триває

Ірпінська ОДПІ повідомляє: Боротьба з «конвертами» триває

Схоже, що виплата зарплати у «конвертах» стає звичною справою для деяких суб'єктів господарської діяльності. Тому податкова служба активно протидіє такому вкрай загрозливому явищу для економіки держави. Протягом першого півріччя 2009 року працівниками відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб Ірпінської ОДПІ проведено ряд перевірок щодо виявлення найманих працівників, з якими не укладено трудових договорів, з метою залучення до оподаткування виплачуваних їм доходів. Виявлено 6 фізичних осіб-підприємців, які використовували 11 неоформлених найманих працівників і виплачували заробітну плату за рахунок тіньових коштів.

В результаті – податківці донарахували податку з доходів фізичних осіб в сумі 22063,23 грн. Податковою інспекцією сумісно з прокуратурою опрацьовуються підприємства, які виплачували заробітну плату у розмірах нижчих за законодавчо встановлені або мали заборгованість з виплати заробітної плати. Щороку за підрахунками аналітиків місцевий бюджет не отримує 25-30% податку з доходів фізичних осіб, проте вміло замаскована вигода керівника чи власника не викликає підозри у пересічних громадян. Навпаки, вони переконані, що форма виплата зарплати у «конвертах» для них найзручніша. І прикро, що отримавши чесно зароблені гроші, навряд чи хтось замислюється (особливо це стосується молоді) про своє майбутнє.

Виплата заробітної плати в конвертах тільки на перший погляд сприяє зростанню доходів працівників і прибутків підприємців. Насправді це послаблює соціальний захист працівників, причетних до тіньової економіки, зменшує надходження коштів до бюджетів всіх рівнів та державних соціальних страхових фондів і в кінцевому розрахунку обертається зубожінням тих, хто навчає і виховує наших дітей, дбає про культурний і професійний розвиток, фізичне і моральне здоров‘я нації, забезпечує обороноздатність країни. За такої ситуації наша держава не може створити умови для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей – сиріт.

Отримуючи у конверті певну суму грошей, ви розписуєтесь у відомості за значно менші доходи. На перший погляд, нічого поганого в цьому немає. Адже гроші зароблені чесно, і роботодавець виплатив саме стільки, скільки заробив робітник. І справа тут зовсім не в тому, що начальник - добра і чуйна людина, яка щиро симпатизує підлеглим. Звітуючи перед державою за кошти, вказані у відомості, керівнику вдається зекономити на податках і відрахуваннях до різних фондів кругленьку суму. І саме з цих “зекономлених” коштів вам виплачують так звану надбавку.

Тож, виходячи із простих математичних розрахунків, керівник “економить” і кладе собі в кишені певний відсоток саме із ваших грошей. Адже сплата податку до бюджету і незроблені відрахування до спеціальних фондів - це ваш дохід, який повернеться до вас у певний час. Скажімо, кошти, перераховані до Пенсійного фонду - при виході на пенсію, адже зараз ведеться персоніфікований облік внесків для кожного працюючого, до фондів соціального страхування - у випадку втрати працездатності, народження, тощо. Погодьтеся, що чим більшими та стабільними будуть ці відрахування сьогодні, тим забезпеченішим і надійнішим буде ваше майбутнє.

А тому, Ірпінська ОДПІ ще раз звертається до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців про недопустимість випадків виплати заробітної плати у “конвертах”, а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімальної.


Кузнець Я.О.,
заступник начальника Ірпінської ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар