» » » Про припинення підприємницької діяльності платником податків

Про припинення підприємницької діяльності платником податків

Ірпінська ОДПІ консультує


Реєстрація суб'єктів господарювання є першим кроком на шляху становлення та розвитку бізнесу і вирішення багатьох соціально-економічних завдань у державі. Це розвиток виробництва, зниження рівня безробіття, зростання добробуту громадян, забезпечення інвестиційної привабливості України, збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Процес реєстрації підприємницької діяльності та взяття на облік в органах державної податкової служби здійснюється за спрощеною процедурою - принципом "єдиного вікна", тому на сьогодні проблем з первинною реєстрацією підприємницької діяльності майже немає. Але при прийняті рішення про припинення підприємницької діяльності у багатьох суб'єктів господарювання, незалежно чи це фізична особа - підприємець чи юридична особа, виникає багато питань щодо процедури припинення та зняття з податкового обліку, внаслідок чого вони не завершують процедуру припинення та втрачають можливість вчасно знятися з податкового обліку. Адже зняття з податкового обліку здійснюється тільки на підставі запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця або юридичної особи. Запис проводиться державним реєстратором за місцем знаходження реєстраційної справи суб'єкта підприємницької діяльності.

Підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця вважається припиненою та фізична особа позбавляється статусу підприємця тільки з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (запис проводиться державним реєстратором за місцем реєстрації), а статус юридичної особи втрачається відповідно після внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Тобто ліквідація підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності вважається завершеною, а суб'єкт підприємницької діяльності таким, що припинив свою діяльність, з дня внесення запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Внесенню такого запису до Єдиного державного реєстру передує низка заходів, яку повинен здійснити суб'єкт господарювання. Це погашення заборгованості перед бюджетами та кредиторами (при наявності), закриття рахунків в установах банків, отримання довідок спеціально встановленого зразка від органу державної податкової служби, пенсійного фонду та інших фондів соціального страхування та надання державному реєстратору переліку документів, визначених чинним законодавством.

Довідка про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах), видана органом ДПС, дійсна на протязі двох місяців після дати її реєстрації, по завершенню терміну дії довідка втрачає чинність. Отримання довідки встановленої форми від органу ДПС про відсутність заборгованості не позбавляє фізичну особу статусу підприємця, а юридичну особу відповідно статусу юридичної особи. Відповідно фізична особа-підприємець або юридична особа продовжують перебувати на податковому обліку, за ними залишаються всі права та обов'язки щодо ведення бухгалтерського обліку, подання податкової звітності та сплати відповідних податків. Такі платники податків можуть нести відповідальність згідно чинного законодавства як суб'єкти підприємницької діяльності.

Ті суб'єкти господарювання, які прийняли рішення про припинення (ліквідацію) до 01.07.2004 р. та при цьому отримали довідки про зняття з податкового обліку, але не завершили процедуру ліквідації в органах державної реєстрації, не втратили статусу СПД і теж можуть нести відповідальність згідно чинного законодавства як суб'єкти підприємницької діяльності. Таким суб'єктам господарювання необхідно для завершення ліквідації звернутись до державних реєстраторів за місцем знаходження реєстраційних справ.


Сектор масово-роз’яснювальної роботи Іпінської ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар