» » » Деякі питання адміністрування ПДВ

Деякі питання адміністрування ПДВ

ДПА України у зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)" роз’яснила особливості застосування окремих норм Закону України "Про податок на додану вартість" (далі — Закон), а саме, починаючи з 1 липня 2009 року, норми зазначеного розпорядження застосовуються, до всіх операцій платників податку на додану вартість, в тому числі і до операцій з виписування та обліку податкових накладних, незалежно від дати виписки податкових накладних.

Другим абзацом пункту 2 розпорядження 757-р встановлено, що платники податку декларують суму податкового кредиту у період виникнення податкового зобов’язання, тобто податкова накладна має бути отримана покупцем у звітному періоді, на який припадає дата виникнення податкових зобов’язань продавця (правила визначення дати виникнення податкових зобов’язань встановлені пунктом 7.3 статті 7 Закону).

Платник податку, який не отримав податкову накладну, але оплатив товари (послуги) та отримав їх, має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг). Таке звернення дає право отримувачу товарів (послуг) на включення сплачених постачальнику сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту.

Законом не передбачено можливості для платника приймати самостійне рішення щодо відстрочення реалізації своїх прав на отримання податкового кредиту після настання дати виникнення права на податковий кредит. Тобто, якщо на дату виникнення права на податковий кредит (в тому числі і в частині окремих сум податку), платник таким правом не скористався, вважається, що ним прийнято рішення не формувати податковий кредит з використанням зазначених сум податку.


Сектор масово-роз’яснювльної роботи
та звернень громадян Ірпінської ОДПІ
Коментарів: 0
Додати коментар