» » » Євро-2012 як привід для розкрадання державних коштів

Євро-2012 як привід для розкрадання державних коштів

З початку року правоохоронцями Київщини викрито 127 злочинів, пов’язаних з посяганнями на бюджетні кошти. Загальна сума спричинених збитків становить близько 17 млн. гривень: в кожному п’ятому випадку державу розкрадали не менш, ніж на 100 тисяч гривень, також викрито п’ять випадків, коли збитки перевищували 1 млн. гривень. За словами заступника начальника київського обласного главку Василя Петренка, службовим особам вже пред’явлено 39 обвинувачень, більше 70 кримінальних справ направлено до суду, по іншим – ведеться розслідування.

Останнім часом в рамках підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році почастішали випадки перевищення службових повноважень посадовцями Служби автомобільних доріг. Лише в Київській області вони «збиткували» держбюджет майже на п’ять мільйонів гривень. Відремонтована ділянка автодороги державного значення Київ-Чоп не витримала навіть гарантійного строку експлуатації. За кілька місяців після проведення робіт верхній шар асфальтобетонного покриття почав інтенсивно руйнуватися. Цим службовці, які працювали без проведення тендеру, з порушенням положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, а також за відсутністю науково-технічного супроводу щодо впровадження новітніх технологій, нанесли збитків державі на загальну суму майже 1,5 млн. гривень. Аварійний ремонт пошкоджених ділянок обійшовся в 700 тисяч гривень.

Також незаконно було перераховано 3 млн. гривень на рахунок одного з приватних підприємств. Посадові особи, які відповідали за капітальний ремонт автошляхів Київ-Одеса та Київ-Харків на території Київської області внесли недостовірні відомості в акти виконаних робіт.

За оперативними матеріалами, наданими співробітниками міліції Київщини, прокуратура порушила кримінальні справи. Триває слідство.

Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.