» » » Ігорний бізнес під забороною!

Ігорний бізнес під забороною!

Ірпінська ОДПІ повідомляє, що 25 червня набув чинності Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.09р. № 1334-У1 і із цього моменту ігорний бізнес є під забороною. З ним можна ознайомитися в офіційних виданнях «Голос України» і «Урядовий кур'єр» за 25 червня 2009 року.

Звертаємо увагу на те, що тепер, відповідно до статті 2 зазначеного Закону, забороняється не тільки займатися гральним бізнесом, але й брати участь в азартних іграх. Виняток – організація та проведення лотерей, гра в більярд, боулінг та інші види діяльності, що не належать до азартних ігор, однак багато в чому їх нагадують. Їх перелік наведено в пункті 2 статті 1 Закону.

Відповідно до пункту 2 статті 4 Закону ліцензії на здійснення ігорного виду діяльності не видаються, а вже видані – відміняються. Варто звернути увагу на те, що порушників чекає штраф у розмірі восьми тисяч мінімальних заробітних плат, з конфіскацією грального устаткування та перерахуванням прибутку (доходу) від проведення азартних ігор у Державний бюджет України. Тепер органам податкової служби надане право звертатись до суду із заявою про застосування санкції, передбаченої згідно із Законом № 1334-У1.

Закон набуває чинності від дня опублікування й діє до прийняття спеціального законодавства, що передбачає право на здійснення грального бізнесу в спеціально створених гральних зонах. Як повідомила ДПА України листом від 18.06.2009 р. № 12793/7/15-0417, суб'єкт підприємницької діяльності, який припинив діяльність, яка відповідно до цього Закону підлягає патентуванню, до 15 числа місяця, що передує звітному кварталу, письмово повідомляє про припинення такої діяльності відповідний державний податковий орган. При цьому торговий патент підлягає поверненню до державного податкового органу, що видав його, а суб'єкту підприємницької діяльності повертається надмірно сплачена сума вартості торгового патенту.

Тобто для суб'єкта підприємницької діяльності, який своєчасно повідомив про припинення діяльності відповідний державний податковий орган, надмірно сплаченою сумою вартості торгового патенту вважається одноразова плата, що вноситься під час придбання торгового патенту, яка повертається згідно з діючим законодавством.

Враховуючи викладене, за результатом розгляду поданої заяви торгові патенти виключаються з обліку та підлягають поверненню до податкової інспекції за місцем їх придбання, а суб'єкту підприємницької діяльності повертається надмірно сплачена сума вартості торгового патенту.

Шановні громадяни! З метою упередження порушення вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.09р. № 1334-У1 Ірпінська ОДПІ звертається до Вас з проханням, якщо ви маєте інформацію про те, що в Ірпінському регіоні працюють ігрові автомати - повідомляйте нас за телефонами : 55-455


Сектор масово-роз`яснювальної роботи
та звернень громадян
Коментарів: 0
Додати коментар