» » » Про субсидію подбайте заздалегідь

Про субсидію подбайте заздалегідь

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги негативно сприймається у сім'ях. Користувачам послуг, які мають право на субсидію, варто подбати про пом'якшення цінового удару вже зараз.
До розмови ми запросили заступника начальника управління праці, начальника відділу персоніфікованого обліку громадян, які мають право на пільги, О. Богуславського.

- Олексію Григоровичу, що Ви порекомендуєте робити тим сім'ям, які у період кризи не можуть повністю оплатити надані житлово-комунальні послуги?
- По-перше, варто звернути увагу на те, що з 1995 року діє Програма житлових субсидій, яка передбачає щомісячну адресну безготівкову субсидію для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг, які надаються підприємствами та організаціями, а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Наголошую, що субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Право на отримання адресної безготівкової субсидії поширюється на громадян, які мешкають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, у тому числі у гуртожитках, приватного житлового фонду житлово-будівельних кооперативів. Тому я звертаюся до сімей, які не можуть повністю оплатити житлово-комунальні послуги: прийдіть до відділу прийому громадян (кім. № 4) управління праці та соціального захисту населення у м. Ірпінь (вул. Д. Попова, 26-б) або до уповноважених осіб селищних рад за призначенням житлових субсидій. Від цього виграє не тільки сім'я, а й підприємство, яке надає комунальні послуги.

- Уточніть, як саме виграє сім'я, а як - підприємство?
- Якщо сім'я не звертається за призначенням субсидії, вона зобов'язана щомісячно сплачувати стовідсотково вартість житлово-комунальних послуг. А субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг і обсягом обов'язкового відсотка платежу. А це 20 або 15 відсотків від сукупного доходу сім'ї. Тобто, якщо сім'я складається з непрацездатних громадян (візьмемо дві особи) і має дохід у вигляді пенсії у сумі 1800 грн. і не має пільг, то така родина повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше 270 грн. (15 відсотків). А заплатити за послуги, наприклад, потрібно 450 грн. Сума субсидії становитиме 180 грн. (450-270=180 грн). Враховуючи, що субсидії призначаються на шість місяців, то сума субсидії становитиме 1080 грн.

1080 грн. відшкодує держава підприємству, яке надає послуги. А обов'язок сім'ї оплатити свої 15 відсотків, тобто 270 грн. Така методика розрахунку закладена у Програмі житлових субсидій, де визначаються права і обов'язки сім'ї і держави. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються, виходячи з 21 м2 на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 метра на всіх зареєстрованих.

- Ми всі маємо право на субсидію. Але є сім'ї, які з різних причин не мають такого права. Що це за сім'ї?
- Згідно з постановою Кабміну України від 20 травня ц. р. внесено зміни до «Положення про порядок призначення та надання населенню житлових субсидій».

Рішенням стосовно призначення (не призначення) субсидії одиноким непрацездатним громадянам, які обслуговуються територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, приймається на підставі клопотання територіального центру.
Детальнішу інформацію про отримання субсидій можна отримати у наших спеціалістів за телефоном: 56-4-60.

- Чи має право на субсидію сім'я, яка має борги за житловокомунальні послуги?
- Для громадян установлені додаткові умови при призначенні житлових субсидій, які мають борги з оплати за житлово-комунальні послуги, а саме: у разі наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги, які виникли до 1 грудня 2006 року, субсидія призначається за умови укладання громадянином з підприємствами-надавача-ми житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості; у разі коли через несплату громадянином відповідної частки надання житлової субсидії припинено (за поданням житлово-експлуатаційних організацій, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають комунальні послуги), отримувач набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла після 1 грудня 2006 року за період отримання субсидії . Ця постанова діє з 1 липня 2007 року.

- Куди і які документи потрібно подати громадянину для призначення житлових субсидій?
- Громадянин на підставі паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подає до управління праці заяву та необхідні відомості. Доходи кожного постійно зареєстрованого на житловій площі: довідки заповнюються і видаються тими організаціями, які надають послуги.
Субсидії призначаються за умови пред'явлення розрахункових книжок, квитанцій або аналогічних документів про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період.


Інтерв'ю вів Володимир ЕННАНОВ
газета: "Ірпінський Вісник" №28 від 10 липня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар