» » » Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС Київської області триває

Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС Київської області триває

Державна податкова адміністрація в Київській області на виконання програми Президента та Уряду України про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органах, веде постійну роботу, спрямовану на виявлення та попередження фактів корупції, хабарництва та інших посадових злочинів в органах ДПС.

Вказані функції покладені на відділ по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Київській області (ВБК, телефон довіри 246-23-55).

На виконання покладених завдань в 2009 році працівниками відділу складено 8 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”. За результатами розгляду протоколів у судах 8 податківців притягнуто до адміністративної відповідальності.

Характерними адміністративними порушеннями з боку податківців є надання незаконних переваг підприємцям під час здійснення податкових перевірок та прийнятті рішень, пов’язаних з нарахуванням податкових платежів та штрафних санкцій, притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Як приклад:
27 квітня 2009 року відділом по боротьбі з корупцією в ОДПС ДПА в Київській області складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене п. «г» ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» у відношенні працівника Переяслав-Хмельницької ОДПІ, який не застосував обов’язкових законодавчо закріплених рішень: не склав відносно порушників податкового законодавства адміністративні протоколи, за порушення термінів сплати узгоджених податкових зобов’язань, що передбачено ст. 163-2 КУпАП.

05.05.2009 року Переяслав-Хмельницький міський суд виніс постанову про притягнення працівника ОДПІ до адміністративної відповідальності, піддавши адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Так, в 2009 році за матеріалами ВБК було порушено 2 кримінальні справи за скоєння злочинів передбачених ч.ч. 1,3 ст.358 КК України та 1 кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Крім того, слід зазначити, що в поточному році за результатами перевірок звернень громадян та оперативної інформації, яка надходила до відділу по боротьбі з корупцією, до органів прокуратури в порядку ст. 97 КПК України направлено 7 матеріалів, за ознаками скоєння посадових злочинів.

За матеріалами ВБК
в органах ДПС ДПА в Київській області
  0
Коментарів: 0
Додати коментар