» » » 13 червня, Буча: Внаслідок пожежі згоріла квартира

13 червня, Буча: Внаслідок пожежі згоріла квартира

13 червня, в одній із квартир п’ятиповерхового будинку, що розташований в місті Буча по вул. Чкалова, 4, сталася пожежа. З балкону квартири №112, що на четвертому поверсі, почав йти дим. Свідки відразу викликали пожежників, які прибули на місце пригоди через 5 хвилин. Тим часом, мешканцям з під’їзду вдалося оперативно та без паніки вийти на двір. Полум’я було настільки сильним, що швидко перекинулося вище – вже горів балкон квартири на п’ятому поверсі та почав тліти дах будинку.

Як з’ясувалося згодом, в горезвісному помешканні проживало молоде подружжя, яке винаймало квартиру у господаря. У день пожежі чоловік знаходився у квартирі один (дружина поїхала у відрядження). За його словами, по обіді він пішов до магазину за покупками, а коли повернувся – від помешкання геть нічого не лишилося. Техніку, яка була в квартирі, перед цим вимкнув. Але, нібито, був підключений підсилювач до супутникової антени.
Протягом години пожежу вдалося ліквідувати, проте вогнем були завданні значні матеріальні збитки, а вода, внаслідок гасіння, пройшла через весь стояк під’їзду. На щастя, людських жертв немає.
Чимало жителів були вкрай незадоволенні роботою пожежної служби. Говорили, що вони приїхали без води, з порваним «рукавом» і почали запізно гасити пожежу.

Ми попросили прокоментувати дану ситуацію та повідомити попередні причини пожежі старшого інспектора Ірпінського міського управління, капітана служби цивільного захисту Валерія Маслака, який пішов нам на зустріч і погодився відповісти на запитання.
- Скажіть, будь ласка, скільки пожежних машин були задіяні в гасінні та яких збитків завдала ця пожежа?
- Пожежа трапилася орієнтовно о 13.00 годині. О 13.05 на пункт зв’язку частини Ірпеня надійшло повідомлення про те, що горить квартира №112 за адресою: місто Буча, вул. Чкалова, 4. На місце пригоди було направлено одне відділення 8 ПДПЧ м. Буча, одне відділення 26 ПДПЧ м. Ірпеня, одне відділення ППЧ 27 селища Гостомель. По приїзді побачили, що горить однокімнатна квартира, на четвертому поверсі, по всій площі. У результаті пожежі, вогнем було знищено повністю всю квартиру та речі, які в ній знаходилися. А в квартирі №118, що на п’ятому поверсі, повністю згорів балкон, вигоріла віконна рама з дверима, пошкоджені стіна та стеля.
Тож, гасіння пожежі відбувалося трьома відділеннями, зокрема двома стволами-Б, що були подані, як через сходовий марш, так і по трьохколінній драбині з іншого боку будинку.

- Наскільки ми бачили, працювали й експерти?
- Так, на дану пожежу виїхала лабораторія Головного управління МНС України в Київській області. Ми проводимо дізнання, збираємо пояснення у власників квартир та складаємо акти. Після цього будемо встановлювати офіційну причину пожежі.

- Яка попередня причина пожежі?
- Попередня причина пожежі – або коротке замикання в квартирі на 4-му поверсі, або необережне поводження з вогнем при палінні цигарок, але не власником квартири, що згоріла, а сусідом, який проживає поверхом вище (недопалок міг потрапити на балкон квартири №112).

- Як можете прокоментувати скарги жителів цього будинку, які незадоволені роботою пожежників?
- Невелику затримку у гасінні пожежі могло викликати невчасне відключення електропостачання в будинку службою РЕМ, або газопостачання – аварійною службою газу. Гасити пожежу струменем води під напругою – заборонено, бо могло статися ще більше лихо.

Те, що говорять: ніби пожежні автомобілі приїхали без води, - цілковита неправда. Такого не може бути! На жаль, подібна версія часто зустрічається в нашій практиці, коли кажуть, що пожежники приїхали без води. Але це – нонсенс і нелогічно. Після початку пожежі, люди протягом 5-10 хвилин «збираються», аби подивитися на видовище. Цього часу достатньо, аби вилити цистерну води – 2 тонни 350 літрів. Тому в декого й могло скластися враження, що машина була порожньою і пожежники чекали на підмогу.
Пожежа погашена і ми зробили максимально все можливе, аби її ліквідувати.
На місті події побувала кореспондент
Людмила Гладська
(фото автора)
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.