» » Завдання: Оздоровити максимальну кількість дітей

Завдання: Оздоровити максимальну кількість дітей

28 травня в Центральному будинку культури відбулося засідання 52 сесії 5 скликання Бучанської міської ради. Перші шість пунктів, що були винесені на порядок денний, становили фінансовий блок питань.

Зокрема, заслухали інформацію про затвердження звіту про виконання бюджету міста за І квартал 2009 року; про виконання програм місцевого значення в І кварталі 2009 року; про стан сплати податків до бюджету міста за І квартал 2009 року; про внесення змін до рішення Бучанської міської ради від 29 січня 2009 року за №1176-46-V «Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2009 рік»; фінансові питання тощо.

За словами начальника бюджетного відділу міської ради Світлани Мороз, за І квартал 2009 року до місцевого бюджету надійшло 2562262 грн. податку з доходу фізичних осіб (загальний фонд), 5123 грн. - податку на прибуток підприємств, 178998 грн. - внутрішніх податків на товари та послуги, 72232,13 грн. - місцевих податків і зборів. Доходи загального фонду бюджету, не враховуючи офіційні трансферти (дотації, субвенції) становлять 5193504 грн.

Не зважаючи на те, що економічна ситуація в країні далеко не стабільна, все-таки заходи, заплановані в соціально-економічному та культурному розвитку міста на 2009 рік, поступово реалізуються. Протягом поточного року, в сферу благоустрою міста та комунального господарства, передбачено виділити 8000,00 тис. грн. на реконструкцію та капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць; 750 тис. грн. – на реконструкцію об’єктів житлово-комунального господарства міста, в т.ч. житлового фонду.

Стосовно будівництва та житлового будівництва, то планується виділити 150 тис. грн. на будівництво артсвердловин; на будівництво паркової зони в мікрорайоні Лісова Буча – 5500,0 тис. грн.; на будівництво дитячих і спортивних майданчиків, їх облаштування – 600, 0 тис. грн., а на проектування та будівництво підземного переходу в комплексі у зв'язку з розширенням траси Київ-Ковель з місцевого бюджету буде витрачено – 4000,0 тис. грн.

У галузі охорони здоров’я передбачені наступні витрати: проектування будівництва поліклініки – 700 тис. грн.; капітальний ремонт приміщення Бучанської поліклініки – 750, 00 тис. грн.; капітальній ремонт приміщень для розміщення амбулаторій сімейного типу – 400 тис. грн. Щодо розвитку об’єктів освіти в місті, то планується виконати проектно-вишукувальні роботи з реконструкції з добудовою приміщення НВК «ЗОШ І ст.-ДНЗ «Берізка» - 360,0 тис. грн.; будівництво дитячого садка на 110 місць в Бучі по вул. Центральній, 39-А – 11300,0 тис. грн. та ін.

У розділі «Культура та спорт», зокрема передбачено проектування 2-ої черги спортивного комплексу по вул. Нове Шосе з будівництвом критого спортивного залу – 800,0 тис. грн.; реконструкція будинку культури по вул. Пушкінська – 1500,0 тис. грн.
Далі заслухали питання «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей в літній період 2009 року», доповідач – завідувач відділу сім’ї та молоді Ніна Калініна.

У зв’язку із змінами у чинному законодавстві, на розгляд і затвердження депутатів була винесена «Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2013 роки». Так, згідно статистичних даних, станом на 1 січня 2009 року в Бучі проживає 5118 дітей та підлітків до 18 років. Але особливої уваги заслуговують пільгові категорії населення: діти-сироти; діти-інваліди; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти, постраждалі від аварії на ЧАЕС; діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків; діти, що перебувають на диспансерному обліку в ЛПЗ; талановиті та обдаровані діти.

За ІІ квартал 2009 року через Чорнобильський відділ Управління праці та соцзахисту надійшло 210 путівок в санаторії для дітей та 10 путівок для матері з дітьми. На ІІІ-ІV квартали планується надходження ще 243 путівок для дітей та 16 путівок для матері з дітьми до 10 років.
Через міську поліклініку надійшло 29 путівок. Від обласного управління у справах сім’ї та молоді – 6 путівок МДЦ «Артек». Через громадські організації планується оздоровити 74 дітей за кордоном.

Ще одним видом організованого відпочинку дітей є перебування їх в пришкільних таборах. В цьому році табори організовані в 5 навчальних закладах і розпочали свою роботу 1 червня.

На виконання місцевої «Програми відпочинку та оздоровлення дітей та молоді Бучі на 2008-2009 роки» для забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку поточного року по відділу сім’ї та молоді виділено 206,8 тис. грн. та 73 332 грн. – по відділу освіти.

Таким чином, за кошти місцевого бюджету відпочинуть та оздоровляться 363 дітей. Цього замало, тому на розгляд сесії була винесена пропозиція (яку депутати підтримали) фінансовому управлінню міської ради провести аналіз виконання бюджету за 6 місяців поточного року та вишукати можливості щодо додаткового виділення коштів в сумі 200 тис. грн. на оздоровлення та відпочинок дітей.

Разом із тим, співдоповідач – депутат, голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту і гуманітарних питань Світлана Остапа зазначила, що кожного року кількість дітей, які оздоровлюються за рахунок держави, зменшується, натомість основне навантаження робиться на місцевий бюджет. Але навіть, якщо діти оздоровлюються за кошти державного бюджету, то є проблема, пов’язана з тендерною процедурою. На жаль, ми не можемо обрати найкраще для наших дітей, а змушені брати те, що пропонують за підсумками тендерного конкурсу. Тому на комісії було вирішено звернутися з листом до Асоціації міст України з проханням, щоб вони законодавчо ініціювали та зареєстрували звернення, аби дана процедура була змінена.

Активно підтримав додаткове виділення коштів на оздоровлення дітей і міський голова Анатолій Федорук. «Ми мобілізуємо всі фінансові можливості для того, щоб максимальна кількість дітей була оздоровлена. Щодо пришкільних таборів, то з нашою поліклінікою ведемо переговори про те, аби проводити медичне обстеження та лікування дітей, які там відпочивають», - сказав Анатолій Петрович.

Суттєві дискусії викликало питання про роботу виконавчого комітету міської ради. Їх суть зводилася до того, що депутати висловили незадоволення роботою виконкому та поскаржилася на відсутність співпраці. Але в подальшій деталізації піднятої проблеми, стало трохи не зрозуміло, що ж депутати мають на увазі. Ніби конкретних зауважень до членів виконавчого комітету (їх 18 чоловік) немає, більше того – це всі поважні люди, керівники підприємств і установ, які зацікавлені у розвитку міста, добровільно беруть на себе зобов’язання та виконують їх. Так, керівник підприємства «Техпромсервіс» Віталій Косенко (член виконавчого комітету) виконав у Бучі різні роботи на суму близько 2 млн. грн. І подібних прикладів можна навести чимало.

Але є зауваження щодо роботи служб, тобто апарату міської ради. Звіти їх керівників депутати дуже хотіли заслухати окремо.

У будь-якому випадку, якщо в стосунках є проблеми, потрібно сідати за стіл переговорів та шукати спільні шляхи виходу із даної ситуації.

Також були розглянуті питання про передачу КП «Бучанське УЖКГ» трансформаторних підстанцій; про створення тимчасової контрольної комісії; про порядок використання комунального майна та земельних ділянок територіальної громади міста та інші.
газета: №22 "Бучанські новини" від 5 червня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.