» » » Ірпінська ОДПІ інформує

Ірпінська ОДПІ інформує

Ірпінська ОДПІ інформує про запровадження форм податкових розрахунків збору за спеціальне водокористування в частині використання води.

Наказом ДПА України від 23.12.08 № 802 “Про затвердження форм податкових розрахунків збору за спеціальне водокористування в частині використання води” (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.03.09 за № 251/16267) (далі - наказ 802) затверджено форми податкових розрахунків збору за спеціальне водокористування в частині використання води.

Згідно з пунктом 3 Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493/92 “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади” наказ № 802 набуває чинності через 10 днів після його реєстрації, тобто з 28 березня 2009 року. Тому форми податкових розрахунків збору за спеціальне водокористування в частині використання води, які затверджені цим наказом, подаються починаючи з I кварталу 2009 року.

Наказом 802 затверджено такі форми податкових розрахунків:
- за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання, поверхневих та підземних вод, які входять до складу напоїв;
- за спеціальне водокористування в частині використання води для потреб гідроенергетики;
- за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих вод для потреб водного транспорту (крім стоянкових, службово-допоміжного і буксирного флотів).

При цьому підприємства гідроенергетики та водного транспорту, які використовують воду, вилучену з водних об’єктів та без її вилучення для потреб гідроенергетики та водного транспорту, відповідно складають два податкових розрахунки. Платники, що здійснюють спеціальне водокористування, зокрема в частині використання вод, які входять до складу напоїв, та теплоелектростанції з прямоточною системою водоспоживання складають один податковий розрахунок.

Сектор масово-роз`яснювальної роботи
та звернень громадян Ірпінської ОДПІ
Коментарів: 0
Додати коментар