» » » Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС Київської області триває

Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС Київської області триває

Державна податкова адміністрація в Київській області на виконання програми Президента та Уряду України про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органів, веде постійну роботу, спрямовану на виявлення та попередження фактів корупції, хабарництва та інших посадових злочинів в органах ДПС.

Вказані функції покладені на відділ по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Київській області (ВБК, телефон довіри 246-23-55).
На виконання покладених завдань в 2009 році працівниками відділу складено 7 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України „Про боротьбу з корупцією” За результатами розгляду протоколів у судах 7 податківців притягнуто до адміністративної відповідальності (надання незаконних переваг підприємцям під час здійснення податкових перевірок та прийнятті рішень, пов’язаних з нарахуванням податкових платежів та штрафних санкцій, притягнення порушників до адміністративної відповідальності є адміністративними порушеннями з боку податківців).

Крім адміністративних порушень зі сторони податківців є непоодинокі факти щодо скоєння ними посадових злочинів. Так, в 2009 році за матеріалами ВБК порушено 2 кримінальні справи за скоєння злочинів, передбачених ч.ч. 1,3 ст.358 КК України та 1 кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Як приклад, працівниками ВБК, в ході проведення заходів, направлених на виявлення порушень податкового законодавства посадовими особами СГД, попередження та виявлення фактів корупції серед працівників ОДПС при відпрацюванні підприємств, що відносяться до категорії "податкових ям" встановлено, що податківцями однієї із ДПІ у Київській області в зв’язку з ліквідацією юридичної особи - ТОВ та зняття його з податкового обліку намагались використати підроблений документ.

Матеріали перевірки в порядку ст.97 КПК України були направлені до прокуратури Київської області. 05.03.09 районною прокуратурою Київської області, за фактом підроблення документа, який намагались використати працівники ДПІ для зняття з обліку підприємства, порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.

Також, ВБК в ОДПС ДПА в Київській області в ході службової перевірки було виявлено факт службової недбалості службовими особами однієї із ОДШ під час перевірки СГД та прийнятті законодавчо закріплених рішень.

Службові особи ОДПІ, отримавши скаргу від підприємства, маючи можливість розглянути її у встановленому законом порядку та строки, неналежним чином віднеслись до виконання покладених на них, відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в України" обов'язків, чим спричинили тяжкі наслідки інтересам держави.

31.03.09 за результатом розгляду матеріалів ВБК в ОДПС ДПА у Київській області прокуратурою Київської області порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості, допущеної службовими особами ОДПІ, за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
В поточному році за результатами перевірок звернень громадян та оперативної інформації, яка надходила до відділу по боротьбі з корупцією, до органів прокуратури в порядку ст.97 КПК України направлено 6 матеріалів, за ознаками скоєння посадових злочинів.

За матеріалами ВБК в органах ДПС
ДПА в Київській області
Коментарів: 0
Додати коментар