» » » Теплова енергія - це також товар, за який треба платити

Теплова енергія - це також товар, за який треба платити

Теплова енергія - це також товар, за який треба платитиЗнайомтесь:
Ігор Валентинович ЧЕРНЯК.
1971 року народження, директор КП КОР «Ірпіньтепломережа».
Має дві вищі освіти: технічну та економічну. У 1995 році закінчив Київський політехнічний інститут.
У 2008 році — курси підвищення кваліфікації у галузевому центрі при Державній академії житлово-комунального господарства.


— Ігоре Валентиновичу, ваше основне завдання як керівника КП КОР "Ірпіньтепломережі" подбати про тепло та затишок у кожній оселі. Розкажіть більше про своє підприємство.
— На сьогоднішній день ми забезпечуємо тепловою енергією жителів нашого регіону. Комунальне підприємство Київської обласної ради «Ірпіньтепломережа» засноване у 1991 р. Воно опалює 72 відсотки житлового фонду м. Ірпінь, забезпечує надійну та економну роботу котелень, теплових мереж, бойлерних, теплових пунктів. На обслугованні та утриманні знаходиться 21 котельня, потужність яких становить 75.03 Гкал/год. На підприємстві працює 188 кваліфікованих працівників - це майстри, машиністи котлів, слюсарі, зварники. Усі економічні і технічні досягнення нашого підприємства за останні роки є результатом самовідданої, натхненної праці колективу.

— Що вдалося зробити підприємству у минулому році?
— На виконання поточних робіт у 2008 році по тепловому господарству КП КОР «Ірпіньтепломережа» було заплановано 4,560 млн. грн. ( у тому числі за рахунок державної субвенції). Але за браком коштів роботи були проведені не у повному обсязі. Протягом минулого року було витрачено: 156230,60 грн. — на капітальні ремонти , 188533,57 грн. – на поточні.
Що вдалося зробити? Були проведені капітальні та поточні ремонти у м. Ірпінь, здійснено реконструкцію багатьох котелень. Наприклад, у котельні (вул. П. Комуни, 9) замінили конвективну частину котла №2 вартістю 125 тис. грн. і шарові крани; у котельні по вул. Натана Рибака встановили котел марки «КОЛВІ».

Проведено реконструкцію котелень та теплових мереж: по вул. Миру, 2-а — (154 м); вул. Тургенівська, 28 — (120 м). За власні кошти замінили теплові мережі по вул. Жовтнева, 160-162 (372 м), по вул. ІІІ-Інтернаціоналу, 146 — теплову ділянку (40 м), циркуляційний насос — по вул. Дзержинського, 7 та по вул. 9-а Лінія. Відремонтовані котельні, які розташовані по вулицях: Мінеральна, 7, Шевченка, 3, Грибоєдова, 13 та ІІІ-Інтернаціоналу, 107. Усього ж протягом 2008 року було замінено понад два км нових теплових мереж. Зараз ми працюємо над модернізацією уже давно морально та фізично застарілого обладнання на наших котельнях.

Підготовлені та подані на розгляд відповідних інстанцій проекти заміни котлів на нові енергозберігаючі, старих теплових мереж – на нові з попередньо ізольованими трубами, що значно зменшуватиме енерговитрати при транспортуванні теплової енергії.

— Ігоре Валентиновичу, розкажіть про особливості опалювального сезону цього року.
— Початок опалювального сезону був непростим: світова економічна криза спричинила інфляцію, зростання цін…
З боку дочірньої компанії «Газ України» НАК «Нафтогаз» відчувався шалений тиск по поверненню боргів, починаючи з 2004 року. За сприяння керівництва міста нам вдалося у дуже стислі строки скоротити борги більш, ніж удвічі і перерахувати їм понад три млн. грн. Це дало змогу отримати ліміти природного газу та вчасно розпочати опалювальний сезон цього року. До того ж, за значного здорожчання енергоносіїв, збільшення цін на природний газ, воду, світло більш, ніж удвічі (а це становить у собівартості виробленого тепла понад 80 відсотків), підприємство продовжує надавати послуги з теплопостачання за тарифами, які були затверджені Ірпінською міськрадою ще у березні 2007 року. Ці тарифи є одними із найнижчих у Київській області й по Україні у цілому.

— Ваше підприємство збиткове?
— Для того, щоб уникнути соціальної напруги та знизити економічне навантаження на населення Ірпінського регіону та м. Буча, підприємство знизило тарифи на послуги теплопостачання, втрачаючи при цьому на кожному квадратному метрі 0,92 коп. та на кожній Гкал. 20,33 грн., що призводить до неповного відшкодування витрат. Загальна сума непокритих витрат по КП КОР «Ірпіньтепломережа» склала: по м. Ірпінь – 1102,0 тис. грн., по м. Буча – 265,0 тис. грн. Зважаючи на те, що ціни стрімко зросли на енергоносії (паливо — на 38 відсотків, електроенергію — 26, воду та стоки на 45 відсотків), а також на паливно-мастильні матеріали і матеріали для поточного ремонту обслуговування котелень та теплових мереж, зріс рівень мінімальної заробітної плати, підприємство не може собі дозволити і надалі працювати у збиток, тому що це призведе до критичної ситуації. Це потрібно врегульовувати шляхом відшкодування вартості наданих послуг, тобто шляхом введення нових економічно обгрунтованих тарифів, які будуть повністю покривати затрати підприємства та дадуть змогу підтримувати у належному вигляді теплові мережі. А це, у свою чергу, призведе до зменшення аварійних ситуацій та покращення послуг з теплопостачання для населення.

— Хто і як формує тарифи для населення?
— На той час, коли я очолив КП КОР «Ірпіньтепломережа» (у 2008 р.), діяв тариф, установлений згідно з рішенням №183 виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 26.09.06 р., а саме 4,41 грн., що включає: плату за спожиту теплову енергію в опалювальний період – 3,26 грн.; абонентську плату в міжопалювальний (літній) період – 1,15 грн.; плата за 1 Гкал. фактично спожитої теплової енергії на опалення за показниками лічильника — 122,03 грн.
Розглянувши всі економічні фактори нашого регіону, ми зробили висновок, що населенню дійсно важко сплачувати за послуги теплопостачання по тарифу 4,41грн.

Тому були зроблені перерахунки. У 2007 р. виконкомом Ірпінської міської ради (рішенням п’ятнадцятої сесії п’ятого скликання Ірпінської міської ради №391-15-V ) були прийняті нові тарифи, а саме — 3,49 грн.: плата за спожиту теплову енергію в опалювальний період — 2,23 грн.; абонентська плата в міжопалювальний (літній) період — 1,26 грн. плата за 1 Гкал фактично спожитої теплової енергії на опалення за показниками лічильника — 101,70 грн.

— Тарифи для населення будуть змінюватися?
— На сьогодні нашим підприємством планується введення нових економічно обгрунтованих тарифів, а саме 6,52 грн. за 1кв. м опалювальної площі, що включає: плату за спожиту теплову енергію в опалювальний період – 4,26 грн.; абонентську плату в міжопалювальний (літній) період – 2,26 грн.; плату за 1 Гкал фактично спожитої теплової енергії на опалення за показниками лічильника – 284,78 грн.

Зменшення рентабельності по тарифу 263,69 грн. призведе до зниження вартості Гкал. до суми 261,80 грн., а також: плати за спожиту теплову енергію в опалювальний період — 3,95 грн.; абонентської плати в міжопалювальний (літній) період — 2,09 грн., загальної суми 1 кв. м 6,04 грн.

— Досвід попередніх років свідчить: відразу після введення нових тарифів на послуги ЖКГ різко падає рівень їх оплати населенням. Як ви збираєтесь боротися з жителями, які хронічно не платять за комунальні послуги?
— Кожен із нас бажає отримувати послуги належної якості. Треба почати з розуміння того, що теплова енергія — це такий же товар, як хліб і молоко, і за його використання треба платити. Іншої більш дієвої «зброї», наприклад, як відключення злісних неплатників від мережі теплопостачання, у арсеналі нашого підприємства немає. Це зумовлено специфікою побудови системи централізованого теплопостачання. Постійно працюють мобільні бригади, сформовані при виконкомі Ірпінської міської ради, які ведуть роз’яснювальну роботу серед населення. На сьогоднішній день 78 відсотків жителів нашого регіону сплачують за послуги, але сподіваюся, що згодом платників стане більше.
Прошу всіх громадян з розумінням і всією серйозністю поставитися до своєчасної оплати за отримане тепло.
газета: №12 газета "Ірпінський Вісник" від 20 березня 2009р.
Ніна КОСТЕНКО
  0
Коментарів: 0
Додати коментар