» » Лист від Святого Миколая

Лист від Святого Миколая

Від Святого Миколая для усіх ворзельських дітей на адресу: ЦК „Уварівський дім”, надійшов лист і величезна поштова скринька із подарунками. Для того, щоб прочитати, що написано у посланні Святого і вручити те, що знаходилося у скриньці, по селищу було оголошено: „Зустрічаємось 18 грудня. Запрошуємо усіх бажаючих”.
Бажаючих виявилася повна зала – більше 80 дітей. Допитливі очі, неймовірна активність, інтерес до того, що відбувається на сцені, особиста підготовка до зустрічі – усе це створило справжню святкову атмосферу.

Прочитання листа, „написаного Миколаєм”, зайняло більше години. Окрім побажань для малечі Мудрець дав детальну вказівку – кому саме він передав подарунки: Працьовитим, Чемним, Вихованим, Творцям Краси, Талановитим і Творчим Дітям. А щоб виявити ці якості, передбачив різноманітні ігри, під час яких треба було і руками, і ногами, і головою, а головне серцем попрацювати: обдарувати ровесників найкращими словами і виразами, довершити роботу непосидючого художника – додати туди Краси власного світу, допомогти прибрати „сніг”, поділитися своєю творчістю. Запам’яталися виступи вихованців дитячого садочка №11 та учнів одинадцятої Кичеєвської школи, які, окрім віршів, підготували сценку „Як звірята чекали на Святого Миколая”.

Непересічним явищем стала власна пісенька п’ятирічної Карини Маєвської про зайчика та виконання старовинного фортепіанного твору „Рігідон” такою ж п’ятирічною Олею Камінською (разом із ведучою свята). Останній виступ відбувся уже у повторному „прочитанні” Миколаєвого „листа” для інших дітей – сиріт, напівсиріт та дітей-інвалідів, яких зібрала у цій же залі депутат Ворзельської селищної ради Т.І.Морозова, голова благодійної організації „Благовест”. Другий концерт, не дивлячись на подібну ідейну основу його проведення, був цікавий уже по-своєму: народним духом його наповнила вистава „Святий Миколай у родині”, яку привіз із собою Ірпінський театр „Браво”, виступи Марійки Науменко (спів і гра на гітарі та фортепіано), Богдана Тищенка (гуморески Павла Глазового, гра на гітарі). Усе це відбувалося напередодні іменин Святого Миколая, а наступного дня святкові події продовжилися: майже у всіх місцевих дитячих закладах відбулися власні концерти, на які із подарунками завітав селищний голова Ворзеля – С.О.Кухарський.

Заходи, проведені в „Уварівському домі”, були наповнені не лише веселощами, піснями та віршами, а й мали ненав’язливий моральний підтекст. Адже саме явище Миколаєвих щорічних відвідувань із подарунками (а, може, кому і з лозиною!) не можна звести лише до буденної філософії „кнута і пряника”, яка зазвичай під образом Святого Миколая діє напередодні його іменин. Ранковий „гостинець” під подушкою – як одне із нагадувань про ігнорований переважною більшістю дорослих космічний закон Причин і Наслідків. Адже ми щодня, щомиті сіємо навколо власні думки, слова, вчинки, а життя потім (як Миколай), збирає їх до купи, і кладе нам же під „подушку”.

Юлія Бережко-Камінська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар