» » Асоціація Міст України на сторожі інтересів пересічних громадян

Асоціація Міст України на сторожі інтересів пересічних громадян

У Бучі пройшли загальні збори Київського регіонального відділення Асоціації міст України, в яких взяли участь голови 18 міст та селищ Київської області.

Учасників зборів привітав віце-президент АМУ та громад Мирослав Пітцик, котрий оголосив, що загальні збори за рішенням Правління будуть проводитися 20 лютого в Міжнародному виставковому центрі. Планується зустріч з Президентом України та Головою ВР України, міністрами. А також додав: «Будемо сподіватися, що зустріч буде предметною, і в нас є можливість конструктивного діалогу з Президентом , він в даному випадку є нашим союзником в плані розгляду бюджету. Загалом по Україні така картина: недофінансовано делегованих повноважень на 21 млрд. гривень (це 42% бюджету), тобто гроші є тільки до серпня-місяця. Єдине, що вдалося досягти – це збільшити місцеві бюджети на 2 млрд.грн. Тому наша основна позиція залишається на перегляді бюджету на перший квартал».

Як зазначив далі пан Пітцик, у ВР буде поставлений на голосування Закон «Про Асоціацію міст України». Суть цього закону в тому, що без згоди Асоціації ні Уряд, ні Верховна Рада, ні Президент не може подавати законопроект до ВР по бюджету. В цьому законі чітко прописані показники, що мають бути погоджені з АМУ.

Стосовно складу Правління, то надійшла пропозиція від ряду регіональних відділень про те, щоб було по дві кандидатури від кожного із регіонів, аби уникнути відсутності представника від певної області при обговоренні важливих дискусій.

Окрім того, на нараді мали місце обговорення й інших проблем, таких як: енергоносії, питання газу, проблема міліції, бо, як було зазначено, злочинність росте, забрудненість територій, іпотечне кредитування на житлове будівництво тощо.

Павло Козирєв (мер м. Українка) звітуючи про роботу секції малих міст, підняв питання про діяльність центрів зайнятості. Оскільки людям відмовляють у постановці на облік в центрах праці, то подібні питання потребують особливої уваги. Далі він зазначив, що найважливішим в сьогоднішньому засіданні є те, що АМУ поставила крапку у розбіжності бачення позиції малої торгівлі в муніципальному середовищі. Це своєрідна боротьба місцевого самоврядування за свої права, тобто за права певної територіальної громади. Важливим є розуміння, що подібна тенденція посилює розвиток органів місцевого самоврядування.

Київське регіональне відділення не може стояти осторонь проблеми поводження з твердими побутовими відходами, тому директор МПП «Рада» Наталя Семко повідомила наступне: «Реагуючи на теперішній стан в країні (а саме те, що вторсировина реалізується не в повному обсязі у зв`язку з простоєм багатьох підприємств), наша Асоціація вторинних ресурсів України вирішила переробляти вторинну сировину своїми силами, впроваджуючи новітні технології, при цьому вкладаючи власні кошти у виробництво готової продукції». Наступним фактором, що не обходить увагу директора стороною є входження в Україну іноземних інвесторів. Це компанії «Ремонтес» (Німеччина), «Віола» (Франція), та «Австріязь» (Австрія). МПП «Рада» заключило договір з компанією «Ремонтер» про спільну підприємницьку діяльність в нашому регіоні. Наталя Семко внесла пропозицію щодо перегляду позиції іноземних інвесторів, наскільки вони збігаються з інтересами українського населення. З цього питання потрібні напрацювання пропозицій, вироблення однієї точки зору щодо ТПВ. Оскільки спільна підприємницька діяльність МПП «Рада» з німецькою компанією знаходиться на початковому рівні, то важливо виробити єдину стратегію роботи з цим інвестором по всій Київській області, що, власне, і було вирішено зробити Координаційній раді Київської області.

Про проблеми, які має вирішити Асоціація міст України говорив і заступник виконавчого директора АМУ Віктор Антонечко. «Великою проблемою є те, що лише 2-3% місцевих податків зборів є в складовій наших бюджетів, - зауважив пан Антоненко, - треба виходити з розрахунку, щоб 30-40% в складовій наших бюджетів - були місцеві податки зборів, тільки тоді за рахунок зменшення чи збільшення у певних напрямках стане можливим збалансування наших податків. Ми самі маємо впливати на наші бюджети. Вже прийняті зміни до Бюджетного кодексу. Зараз є величезна проблема в тому, що Закон «Про місцеві податки і збори» вилучає приблизно 10% податку зі зборів з органів місцевого самоврядування, таким чином зменшується місцевий бюджет. Через це хочуть ввести податок на майно, на нерухомість. Цей податок вважається має замінити всі інші податки, які вилучаються. Адміністрування цього податку буде дуже важке для органів місцевого самоврядування, оскільки передбачає сплату податку житлових будинків, що мають більше певних метрів; не буде обкладатися податком комерційні будівлі, з чим не погоджується АМУ, бо це звужує кількість людей, що поповнюють місцевий бюджет. І яким чином таке нововведення вплине на бюджет органів місцевого самоврядування зараз передбачити дуже важко».

Насамкінець на зборах виступив Бучанський міський голова Анатолій Федорук, який у своєму виступі відмітив значення роботи АМУ для розвитку міст та селищ України та для розвитку місцевого самоврядування. Він, також, поділився з присутніми власним досвідом у розбудові міста Буча: з набутками і проблемами, які виникають під час становлення молодого міста…
газета: №7 "Бучанські новини" від 20 лютого 2009р.
Анна Цехмейструк
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.