Житлові субсидії

Спрощений порядок надання житлових субсидій передбачає, що громадяни не надають підтверджуючі документи до відомостей, викладених у декларації про доходи та майновий стан. Рішення про призначення (не призначення) субсидії приймається на підставі заяви, декларації, довідок про доходи та довідок про розміри платежів. Однак, спрощення порядку надання населенню житлових субсидій не позбавляє громадян відповідальності за достовірність інформації, яку вони подають органам, що призначають субсидії. Крім того, слід зазначити, що перевірка достовірність поданої інформації покладена на головного державного соціального інспектора Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Згідно "Порядку надання державними податковими інспекціями відомостей про доходи фізичних осіб, які звернулися за призначенням соціальної допомоги" від 13.04.2000 р. № 82/171 (зі змінами та доповненнями від 20.06.2008 р. № 305/404) управління праці подають запити до державних податкових інспекцій про доходи фізичних осіб, які звернулися за призначенням соціальної допомоги. На підставі відповіді проводиться перевірка достовірності даних по кожній справі та по кожному зареєстрованому члену сім'ї заявника.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянами свідомо подано недостовірні дані про їх доходи та майновий та сімейний стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого була надміру перерахована субсидія. Суми субсидій, перерахованих (виплачених) надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають субсидії.

У разі неповернення громадянами надміру перерахованих (виплачених) сум субсидій добровільно, питання про їх стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

За період 2006-2007 року шляхом подання запиту було виявлено 37 випадків подання недостовірної та неповної інформації про доходи. З яких 24 заявників повернули надміру нараховані кошти у добровільному порядку на загальну суму 2270,91 грн. З метою повернення бюджетних коштів, незаконно нарахованих, Управлінням праці буде подано позовні заяви до суду відносно решти громадян, які добровільно не повернули зазначені кошти на рахунок Управління.
За консультацією Ви можете звернутися у кімнату 5 в приміщенні Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за адресою: м. Буча, б-р. Б. Хмельницького 5/5 А. Телефон для довідок: 49-901".

І. Борисова,
Головний державний соціальний інспектор
газета: №1 "Бучанські новини" від 9 січня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.