» » » Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС

Робота по боротьбі з корупцією в органах ДПС

На виконання покладених завдань у 2008 році працівниками відділу по боротьбі з корупцією ДПА в Київській області, складено 20 адміністративних протоколів про порушення ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією». Притягнуто до адміністративної відповідальності 16 посадових осіб.
До органів прокуратури в порядку ст. 97 КПК України направлено 15 матеріалів службових перевірок. За матеріалами відділу та завдяки проведеним спільним заходам з іншими правоохоронними органами порушено 4 кримінальні справи за скоєння злочинів передбачених ч.1 ст.364, ч.1 ст.365, ч.1 ст.366, ч.1 ст.368 КК України.

З аналізу складених адміністративних протоколів найбільш поширеним порушенням Закону України «Про боротьбу з корупцією» є не притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб суб’єктів господарювання в основному за матеріалами перевірок відділів оперативного контролю, Регіонального управління департаменту САТ ДПА, управлінь податкового контролю юридичних осіб, управлінь оподаткування фізичних осіб, а саме: за порушення порядку заняття підприємницької діяльності, за несвоєчасно сплату узгоджених сум податкових зобов’язань, за порушення порядку проведення розрахунків зі споживачами, за порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, за порушення зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразку. Також мають факти не застосування у повному обсязі штрафних санкцій по виявленим порушенням, або не застосування штрафних санкцій взагалі, наприклад за невчасну подачу податкової декларації.
За цим напрямком в 2008 році за матеріалами відділу було складено 8 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією».

Також з аналізу складених протоколів поширеним порушенням вищевказаного Закону є надання незаконних переваг суб’єктам підприємницької діяльності під час здійснення податкових перевірок, наприклад, що стосується проведення зустрічних перевірок по основним постачальникам, невчасне їх проведення, або не проведення взагалі шляхом створення штучних перешкод з посиланням на помилки та збої в електронній мережі, що в подальшому впливає на прийняття рішень, пов’язаних з нарахуванням податків та штрафних санкцій. Як правило, за результатами таких перевірок донараховуються незначні суми податків.
Такі дії деяких посадовців ОДПС створюють сприятливі умови для підприємців, які використовуючи у своїй діяльності злочинні схеми, ухиляються від сплати податків у значних розмірах і тим самим в подальшому ухиляються від кримінальної відповідальності.
За цим напрямком в 2008 році за матеріалами відділу було складено - 4 адміністративних протоколи.

Відділом по боротьбі з корупцією приділяється особлива увага питанню попередження незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість, працівники відділу приймають активну участь в боротьбі з тіньовими схемами відшкодування ПДВ. Основним завданням в роботі по даному напрямку є виявлення та попередження втягування до тіньових схем працівників органів державної податкової служби.

За цим напрямком, в 2008 році завдяки реалізації оперативної інформації та матеріалів відділу, складено 2 адміністративних протоколи, попереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму 32 млн. грн.

Відділ приділяє особливу увагу питанню недопущення прийому на роботу в ОДПС осіб з низькими морально-діловими якостями, за вказаний період перевірено 420 кандидатів на заняття посад в органах ДПС, з них відмовлено 10 кандидатам.

Шановні платники податків! Якщо вам стане відоме про випадки зловживань з боку працівників податкової служби, повідомляйте, будь-ласка, за телефоном довіри: 246-23-55.

За матеріалами ВБК в органах ДПС ДПА в Київській області

В.О.Начальника Ірпінської ОДПІ
Шавло І.А.


Саєнко
тел. 55-3-53
  0
Коментарів: 0
Додати коментар