» » » Скутера, мопеди та моторолери є небезпечним видом транспорту

Скутера, мопеди та моторолери є небезпечним видом транспорту

Автотранспорту в Україні стає дедалі більше, для автошляхів характерні затори, в яких водії втрачають багато свого часу. Тому самим популярним, зручним та економічним засобом пересування є: моторолер, скутер, мопед.

Більшість наших громадян якщо дозволяють погодні умови сідають за кермо цього транспорту, на якому набагато швидше добираються до потрібного місця. Такий вид транспорту користується великим попитом, на нього не потрібно одержувати водійських прав і він не реєструється в дорожній автомобільній інспекції (ДАІ), в зв’язку з цим не потрібно гаяти час на його оформлення – це повністю влаштовує покупців.

Але громадяни не замислюються над тим, що саме цей вид засобу пересування є найбільш небезпечним. За кермо скутерів, моторолерів та мопедів, на жаль в більшості випадків, сідають особи, які не знають правил дорожнього руху, особи в нетверезому стані, неповнолітні, чим створюють велику небезпеку для себе та оточуючих людей. В період з січня по серпень 2008 року в Київській області трапилось 189 дорожньо транспортних пригод, тобто зіткнень цього виду транспортного засобу з автомобілями. Водії такого не надійного засобу пересування перевищують встановлену швидкість, здійснюють наїзди на перехожих людей, дерева, огорожі в результаті травмують себе та інших громадян. Так на трасах Київщини не впоралось з керуванням 126 водіїв причиною в більшості випадках є те, що вони не професіонали своєї справи. Часто водії не дотримується правил особистої безпеки (не мають касок, щитків), чим ставлять під загрозу своє життя та життя пасажирів. За сім місяців цього року в Київській області загинуло 8 водіїв цього екстремального виду транспорту.

Дуже багато крадіжок пов’язано саме з цим видом транспортного засобу, оскільки викрадають його з метою перепродажу або для отримання запчастин, що є вигідним бізнесом. Так на Київщині за вісім місяців 2008 року було викрадено: 15 скутерів; 40 мопедів; 216 моторолерів.

Перед тим як сісти за кермо даного виду транспорту подумайте чи варто? А якщо ж все таки вирішили, то слід підійти до цього з великою відповідальністю, оскільки ваше життя та життя ваших близьких в ваших руках.

Леся Попович
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
jEKA

OFFline

  • jEKA (15)
  • Місцевий
  • 5 вересня 2008 13:05
Я согласен и нет одновременно...Во первых да, больных на скутерах хватает,но простите если я соблюдаю правила,почему я должен относиться к "черному" списку идиотов которые не знают как ездить и сбивают людей и огорожи...Думаю следует запретить ездить людям до 18 лет, и проблема исчезнет сама собой... feel

БЕВ-тчка

0