» » Роз’яснення положень рішень Бучанської міської ради

Роз’яснення положень рішень Бучанської міської ради

«Про затвердження Порядку видалення зелених насаджень на території міста Буча, Порядку визначення відновної вартості зелених насаджень у місті Буча та Базових розцінок визначення вартості послуг щодо обстеження зелених насаджень, погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж, дендропланів проектної документації, розрахунку відновної вартості і підготовки (видачі) дозвільної документації на видалення зелених насаджень», затвердженого Бучанською міською радою 26.06.2008р.

Даний порядок нарахування та сплати відновної вартості зелених насаджень застосовується у випадку передачі з комунальної власності міста до приватної власності земельних ділянок на яких знаходяться багатолітні зелені насадження.
Відповідно до порядку відведення земельної ділянки у приватну власність готується проект відводу землі, складовою якого є здійснення інвентаризації та оцінки зелених насаджень. Враховуючи норми затвердженого рішення, дану функцію покладено на інспекцію по благоустрою, яка є структурним підрозділом Бучанської міської ради.

Окрім цього, враховуючи численні звернення жителів міста, щодо того за які саме зелені насадження здійснюється сплата відновної вартості повідомляємо наступне. Відповідно до норм Постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження порядку видалення зелених насаджень на території м. Буча, Порядку визначення відновної вартості зелених насаджень у м. Буча та Базових розцінок визначення вартості послуг щодо обстеження зелених насаджень, погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж, дендропланів проектної документації, розрахунку відновної вартості і підготовки (видачі) дозвільної документації на видалення зелених насаджень», зазначено про необхідність отримання довідки про кількість зелених насаджень, їх вартість та їх вік відповідно.

Але звертаємо Вашу увагу, на те, що відповідно до норм ст.. 6 Постанови не проводиться сплата відновної вартості у разі:
- реконструкція або капітальний ремонт об’єкта благоустрою;
- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самостійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 сантиметрів;
- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мереж населеного пункту;
- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
- проведення експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільчому пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, тепло комунікацій і кабельній електромережі;
- досягнення деревом вікової межі;
- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
- ліквідація наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Отже, враховуючи вищенаведене, зауважимо, що земельна ділянка надана а приватну власність та яка містить зелені насадження, які були самостійними (тобто планова висадка яких не здійснювалася, про що необхідно взяти в лісогосподарській установі довідку) або вікова межа дерев (кущів) є вищою за граничну вікову межу (відповідно до п.9.1.15 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України) не підпадає під сплату відповідної вартості зелених насаджень.
Коментарів: 0
Додати коментар