» » Міські підприємці вступили у конфлікт із Бучанським ЖКГ

Міські підприємці вступили у конфлікт із Бучанським ЖКГ

Привід – обсяг і тарифи по вивозу твердих побутових відходів.
8 липня 2008 року за головуванням заступника Бучанського міського голови Віктора Фальковського у Бучі проходив «круглий стіл» з питань збору, вивозу, оплати твердих побутових відходів. Ініціювала це зібрання громадська організація на вимогу бучанських приватних підприємців.

Справа в тому, що в травні цього року, за поданням Бучанського управління ЖКГ, виконавчим комітетом Бучанської міської ради були затверджені нові тарифи по вивозу твердих побутових відходів, які почали діяти з 1 червня 2008 року.

Але приватні підприємці, які уклали угоду з КЖЕПом (а деякі ще цього не зробили), мають низку питань до його керівництва. Одні не погоджуються з тарифами, інші – із завищеними обсягами сміття, яке буде вивозитися з їхньої території. Зі збільшенням тарифів вони будуть змушені піднімати і вартість послуг, які надають населенню.

За словами підприємців, згідно договору вони, в середньому, повинні оплачувати вивіз 25 - 35 контейнерів з ТПВ у місяць, хоча заповнюють відходами не більше трьох контейнерів. А відповідні договори підписали під тиском працівників КЖЕПу. На це начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Кравчук зазначив, що ніяких погроз із їхнього боку не було, а на запрошення прийти і узгодити обсяги вивозу сміття індивідуально, з’явилися лише окремі підприємці. Тому й виникли непорозуміння.

Дане засідання «круглого столу» було однією із спроб налагодити діалог між двома сторонами. Чи вдалася вона? Швидше за все – ні. Кожен був стовідсотково переконаний у своїй правоті... Проте справа зрушила з місця, певні кроки до досягнення компромісів все ж зроблено. Втім, це не остання зустріч – перемовини будуть продовжені.

Ситуацію, що склалася, коментують:


Ігор Бартків,
депутат Бучанської міської ради:
- По-перше, ця проблема виникла тому, що було прийнято рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради про зміну тарифів на вивезення ТПВ. Але при прийнятті цього рішення до уваги не бралася низка законів і наказів стосовно ЖКГ. Також не обґрунтований підхід до вирахування і встановлення нових тарифів. Адже для бюджетних організацій вони збільшилися на 48,87%, для підприємців – на 32,08%, для громадян – на 44,3%. Проте, тарифи мають збільшуватися для всіх в однаковій пропорції.
Постраждалою стороною стали ті підприємці, які завжди були законослухняними і дотримувалися всіх норм. Отож, вийшло, що зміни до договорів були направлені тільки тим підприємцям, у яких уже раніше були укладені угоди з Бучанським управлінням ЖКГ. Крім того, необґрунтовано збільшилися й обсяги вивозу сміття. Навряд чи офіс, який займає площу в одну-дві кімнати (причому це –не будівельні компанії), буде в місяць заповнювати 30 контейнерів сміттям! Це просто смішно…Володимир Кравчук,
начальник Бучанського управління
житлово-комунального господарства:
- У порівнянні з попередніми роками, обсяг вивезення ТПВ все ж таки набагато збільшився. Починаючи з нового року, ми з 3-х тис. куб.м. сміття почали вивозити 5 тис.куб.м. ТПВ щомісяця. Тим часом, збільшилася вартість паливно-мастильних матеріалів, запчастин, зросла заробітна плата. Ми підняли наказ по нормам утворення тарифів. Виходячи з цього, зробили аналіз по кожному підприємству та підприємцю, де враховувалися і кількість квадратних метрів площі, яка займається, і кількість працюючих, товарообіг. Ми намагалися працювати з кожним підприємцем індивідуально й нікого не змушували укладати договір, вигідний для нас. Так, ми до них звернулися з проханням, за можливості, піти нам назустріч і підтримати комунальне господарство. Але жодного тиску з нашого боку не було.
Я вважаю, що вже є відпрацьовані норми по кожному підприємству, будемо працювати індивідуально. Але так, як було раніше, бути не може. Щомісяця Бучанський КЖЕП несе збитків на суму 60 тис. грн. Якщо ми не дійдемо до компромісу, і міська рада не буде відшкодовувати нам різниці, то через місяць-два підприємство змушене буде припинити своє існування.
газета: №28 "Бучанські новини" від 11 липня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.