» » Чи будуть «гроші ходити за дитиною»?

Чи будуть «гроші ходити за дитиною»?

20 травня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради. Значна частина питань, порушених на порядку денному, стосувалася благоустрою у місті, роботи торгівельних закладів та служби у справах дітей.

Інформаційно насиченою була доповідь начальника служби у справах дітей Світлани Архипенко щодо реалізації у місті експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги дітям-сиротам за принципом «Гроші ходять за дитиною».

Справа у тому, що вперше у Київській і Вінницькій областях почала діяти Постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2006 року № 956 «Про проведення експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) або у відповідних закладах за принципом «Гроші ходять за дитиною».

Опікунам (піклувальникам) виплачується різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсій, аліментів, стипендії, державної допомоги за попередній повний місяць, що діють на день надходження заяви про призначення соціальної допомоги.

Згідно з інформацією головного управління праці та соціального захисту населення субвенція у регіони на виплату вищезазначеної допомоги надійшла у райони та міста 26 березня за січень-березень поточного року. Управління праці, соціального захисту та захисту наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради нарахування та виплату розпочнуть з квітня місяця цього року. Оскільки відсутній механізм продовження даних виплат управління праці не має змоги надати заявку на кошти для виплати даного виду допомоги з 1 січня 2008 року.

У 2008 значно підвищується прожитковий мінімум: дітям до 6 років: на 1 січня два прожиткових мінімуми — 1052 грн., на 1 квітня — 1076, на 1 липня — 1080, на 1 жовтня — 1114 грн. Дітям від 6 до 18 років: на 1 січня — 1326 грн., на 1 квітня — 1356, на 1 липня — 1360, на 1 жовтня — 1402 грн.

Головна мета даного експерименту: реінтеграція дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з державних установ у сім’ї опікунів та поліпшення матеріального стану дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у сім’ях.


детальніше читайте в газеті №21 "Бучанські новини" від 23 травня 2008р.
газета: №21 "Бучанські новини" від 23 травня 2008р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.