» » » Проводи в армію : «Весна-2008»

Проводи в армію : «Весна-2008»

15 квітня у приміщенні відділу сім’ї та молоді відбулося урочисте родинне свято — проводи в армію під назвою «Весна-2008».

Вступне слово взяла завідувач відділом Ніна Калініна, яка була водночас і ведучою.

Військовий комісар Олександр Сакір зупинився на деяких моментах служби в армії. Заспокоїв призовників і їх батьків: хлопці служитимуть лише на території України. Протягом 12 місяців в армії перебуватимуть юнаки, які мають середню спеціальну освіту, а протягом дев’яти — хто встиг отримати вищу. Виступаючий наголосив на тому, що воїн, солдат — це перш за все захисник Вітчизни, визволитель. І хлопці йдуть до армії, щоб у разі потреби захищати свою сім’ю. І це почесний обов’язок, який призовники мають виконати.

Військовий квиток — це, практично, крок до вищої освіти. До військового комісара звертаються ректори вузів і керівники підприємств і просять списки хлопців, які відслужили чесно і правдиво. Кожен з них хоче бачити на лаві студента чи у штаті свого підприємства юнака виваженого, стриманого, розвиненого, який може приймати самостійне рішення.

Нині армія скорочується дуже великими темпами. Якщо колись служили 90 тисяч осіб, потім 60 тисяч, то нині — менше, ніж 30 тисяч. Через місяць-півтора буде свято вже у самій частині — прийняття присяги. І Олександр Миколайович попросив, щоб обов’язково на це свято завітав хтось із рідних. Оскільки юнака необхідно підтримати, бо перший місяць буде перехідним. Він звернувся до хлопців, щоб відразу як приїдуть написали листи додому і до військового комісаріату, вказали адресу перебування частини день прийняття присяги.

Через три або шість місяців після початку служби надається відпустка терміном 20 діб без урахування часу на дорогу і назад. Звернув увагу і на таке: по приїзді на місце потрібно відразу шукати земляків, які подадуть руку допомоги у вкрай неприємних випадках, розкажуть про проходження служби. Хто гарно служитиме — характеристику командира роти й фотографію вивісять на стенді біля військового комісаріату — це служать наші земляки. Наголосив і на тому, щоб були уважними у військовій частині. Заходи безпеки — це перше, про що необхідно пам’ятати. Якщо будуть якісь запитання в юнаків чи їх батьків — потрібно звертатися до військового комісаріату.

Заступник міського голови з соціально-економічних питань Віктор Фальковський звернув увагу, що служити в армію хлопці йдуть свідомо. Адже законодавство сьогодні дозволяє не зовсім відповідальним хлопцям «просачкувати». Приємно: юнаки йдуть в армію з розрахунком, що вона дасть путівку у життя. Тому потрібно думати, не слухати байок від старших товаришів про гарну чи погану службу, як треба себе вести у тій чи іншій ситуації. У неприємних випадках — звертатися до командирів, адже вони мають життєвий і професійний досвід, на період служби несуть відповідальність за юнаків. І треба дослухатися його порад, щоб гідно відслужити, повернутися додому. Свої досягнення потрібно показувати у фізичній підготовці і навчанні, і не демонструвати, що я, мовляв, з міста, а хтось — з села. В армії — самостійне життя, новий колектив, і це хороший старт у житті.

Юнакам, які йшли служити в армію — Дмитру Алчуку, Денису Шевченку, Віталію Хоркачу, Тарасу Виговському — вручили символічні подарунки: сумки і вишивки. З напутнім словом від імені найближчих і найрідніших людей батька й матері — до юнаків звернулася мама Галина Шевченко. «Відмінної служби, і ми чекаємо на вас. Щоб цей час промайнув дуже швидко і для вас, і для нас.»

Від Бучанського міського голови Анатолія Федорука Олександр Миколайович і Віктор Антонович вручили батькам цукерки і квіти.

Лунали побажання гарно відслужити і повернутися до домівок, батьків, дівчат, змужнілими, сильними, а батькам — мудрості і терпіння. Юнаки і їх рідні виходили з приміщення зі щирими словами подяки.
газета: №16 "Бучанські новини" від 18 квітня 2008р.
Ксенія Палієва
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
KoS

OFFline

  • KoS (20)
  • Місцевий
  • 19 квітня 2008 10:06
Из прошлого призыва один уже с язвой пришел! no

0