» » » Ірпінська ОДПІ доводить до відома суб’єктів господарської діяльності

Ірпінська ОДПІ доводить до відома суб’єктів господарської діяльності

Ірпінська ОДПІ доводить до відома суб’єктів господарської діяльності — фізичних та юридичних осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з роздрібною торгівлею та наданням послуг у сфері громадського харчування.

Як показав результат перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного бізнесу (громадське харчування), що основною схемою здійснення діяльності є співіснування у приміщенні одного закладу громадського харчування суб’єктів, які знаходяться на різних системах оподаткування.

Але, згідно із ст. 15-3 Закону України від 19 грудня 1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Суб’єкт підприємницької діяльності, асортимент товарів якого складається тільки з алкогольних напоїв, не має статусу підприємства громадського харчування, оскільки він не виробляє і не реалізує продукцію громадського харчування власного виробництва.

Відповідно до п. 3.8 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, відвідувачам забороняється приносити до закладу (підприємства) ресторанного господарства продовольчу сировину, харчові продукти, у тому числі алкогольні та безалкогольні напої. Також відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996р. № 854 із змінами та доповненнями реалізація алкогольних напоїв, у тому числі на розлив, повинна здійснюватися у приміщенні площею торгового залу не менше, ніж 20 кв. м. із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.

Виходячи з вищевикладеного, заборонено здійснювати діяльність двом СГД у сфері торгівлі та громадського харчування на різних системах оподаткування в одному приміщенні кафе, бар, ресторан, магазин-кафетерій).

А.Васецький,
заступник начальника Ірпінської ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.