» » » “Не надано відповідь на звернення – звернись до прокурора”

“Не надано відповідь на звернення – звернись до прокурора”

Нагляд прокурора за дотриманням законодавства про звернення громадян – одне із головних питань у його діяльності. Відповідно до наданих чинним законодавством повноважень прокурор вживає заходів до поновлення порушених прав, законних інтересів громадян, притягнення порушників до відповідальності.

Кожен громадянин, який звернувся з письмовим зверненням до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, не залежно від форми власності, їх керівники та посадові особи, до повноважень яких входить розгляд заяв, зобов’язані об’єктивно й вчасно в обов’язковому порядку їх розглянути протягом одного місяця та надати відповідь заявникові, як це передбачено Законом України „Про звернення громадян”.

Однак, всупереч вимогам, передбачених Законом України „Про звернення громадян”, керівники підприємств, установ, організацій часто допускають суттєві порушення, що призводить до порушення конституційних прав громадян на звернення, яка гарантована й охороняється чинним законодавством.

Так, у листопаді місяці 2007 року, прокуратурою м. Ірпеня проведено перевірку додержання посадовими особами Ірпінської міської Ради вимог Законів України „Про звернення громадян”, „Про статус народного депутата України”, „Про статус депутатів місцевих рад”.

У ході зазначеної вищевказаної перевірки встановлені суттєві порушення вимог Законів України „Про звернення громадян”, „Про статус народного депутата України”, „Про статус депутатів місцевих рад” під час розгляду посадовими особами Ірпінської міської Ради звернень громадян, народних депутатів України та депутатів місцевих Рад.

За результатами перевірки прокуратурою м. Ірпеня на ім’я голови Ірпінської міської Ради Бондаря О.В. внесено подання про усунення порушення вимог Законів України „Про звернення громадян”, „Про статус народного депутата України”, „Про статус депутатів місцевих рад”, за результатами розгляду якого 10 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності з вини яких настали порушення термінів розгляду звернень.

Шановні жителі Приірпіння, якщо Вам не надано відповіді на Ваше письмове звернення керівником підприємства, установи, організації, Ви можете звернутися в прокуратуру м. Ірпеня Київської області, де Вам завжди будуть раді допомогти.
Юрій Ільєнко,
помічник прокурора м. Ірпеня
газета: №4 "Бучанські новини" від 25 січня 2008р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.