» » » Ірпінська ОДПІ консультує

Ірпінська ОДПІ консультує

РИНКОВИЙ ЗБІР ТА ПРАВИЛА ТОРГІВЛІ НА РИНКАХ

Згідно Декрету КМ України № 56-93"Про ринковий збір", ринковий збір справляється працівниками ринку до початку реалізації продукції.
Чинне законодавство не визначає поняття "початок реалізації продукції", а саме: коли торгівець зайняв торгове місце, розклав товар, здійснив перший продаж товару тощо.

Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 26.02.02.
№57/188/84/105 затверджено правила торгівлі на ринках, відповідно яких адміністрація ринку узгоджує з місцевим органом самов-рядування, зокрема, режим роботи ринку (далі - Правила).

На вході до ринку розміщується вивіска із зазначенням режиму його роботи.
Продавці на ринках зобов'язані сплатити ринковий збір до початку торгівлі. Водночас, при справлянні ринкового збору, початком торгівлі вважається час, що настає через дві години від початку роботи ринку. Після двох годин від початку роботи ринку ринковий збір сплачується продавцем до зайняття торгового місця.

Торгівець повинен здійснювати торгівлю тільки за умови сплати ринкового збору.

Указом Президента України від 28.06.99. №761/99 "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" передбачено, що в разі виявлення на ринку під час проведення контрольної перевірки працівниками органів державної податкової служби торгівців без касових чеків, які засвідчують сплату ринкового збору, з цих торгівців стягується штраф у сумі, еквівалентній п'яти розмірам ринкового збору, а з адміністрації ринку - в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Адміністрація ринку повинна справляти ринковий збір протягом усього часу його роботи, а податкові органи можуть розпочати на ринку перевірку повноти сплати ринкового збору тільки через дві години від початку його роботи.

Сектор масово-роз'яснювальної роботи Ірпінської ОДПІ
газета: №50 "Бучанські новини" від 21 грудня 2007р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.