Запалали свічі пам’яті

Напередодні 75 річниці пам’яті жертв голодомору, 23 листопада в Бучанському центральному будинку культури (ЦБК) відбувся тематичний вечір-реквієм.

«Померлим, народженим і ненародженим 1933-го», – мовив голос ведучого… Про страхіття одного з наймасштабніших геноцидів в історії людства сказано вже чимало. Проте, багато фактів тих подій історія схоронила навіки. Нелюдське навмисне знищення забрало життя мільйонів українців, так і не давши їм змоги мати родини, працювати чи робити перші кроки на широкому шляху буття. Їх прирекли на смерть та муки. Таке рішення прийняла сита партія.

Цього дня, в будинку культури, отець Андрій, настоятель церкви «Всіх святих землі Української» відправив панахиду за тими, хто поліг у національній катастрофі. Свідки тих жахливих подій Павло Авраменко та Марія Бондаренко повідали присутнім свої спогади, які ніколи не зі труться з їхньої пам’яті, скільки б років не минуло.

Дуже відповідально до проведення заходу поставилися працівники ЦБК, зокрема його директор Олена Гордійчук, методист Алла Кравченко, викладачі школи мистецтв ім. Левка Ревуцького, викладачі та учні Бучанської української гімназії та ЗОШ №4, які об’єднавши зусилля, створили вражаючий вечір, що на завжди залишився в душах присутніх – молодого покоління міста.

Звучали сумні мелодії у виконанні скрипалів та пісні вокального ансамблю викладачів школи естетичного виховання ім. Левка Ревуцького, а хореографічна композиція, яку виконували діти хореографічного відділу школи, була просякнута драматизмом і символізувала саму трагедію.

Також зі словами співчуття перед присутніми виступила секретар Бучанської міської ради Марія Крижова.

Мабуть, цей захід ще раз засвідчив – ніхто не забутий, ніщо не забуте… А 24 листопада у вікнах помешкань багатьох бучанців горіли свічки пам’яті жертв голодомору, свічки надії на те, що подібне лихо більше ніколи не повториться.
газета: №47 "Бучанські новини" від 30 листопада 2007р.
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.