» » » ДПА в Київській області : Про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади

ДПА в Київській області : Про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади

Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Київській області повідомляє

Державна податкова адміністрація в Київській області на виконання програми Президента та Уряду України про необхідність посилення боротьби з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органів, веде постійну роботу, спрямовану на виявлення та попередження фактів корупції та хабарництва серед працівників податкової служби.

Вказані функції покладені на Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА в Київській області.

Головними завданнями управлінням є:
попередження корупційних дій та інших правопорушень, пов‘язаних з корупцією, виявлення та припинення її проявів.
аналіз наявних даних і прогнозування на підставі отриманої оперативної інформації динаміки негативних процесів в органах ДПС, що перешкоджають ефективному виконанню покладених на службу завдань. Своєчасне інформування керівництва ДПА України про виявлення зазначених фактів;
проведення профілактичної роботи серед працівників державної податкової служби, попередження фактів розголошення державної та службової таємниці, конфіденційної інформації.
забезпечення безпеки та захисту працівників органів державної податкової служби під час виконання ними службових обов’язків.
На виконання покладених завдань в 2007 році працівниками управління було складено 18 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України „Про боротьбу з корупцією. За результатами розгляду протоколів у судах 18 працівників податкової служби області було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Характерними адміністративними правопорушеннями з боку податківців є надання незаконних переваг підприємцям під час прийняття рішень, пов’язаних з нарахуванням податків та штрафних санкцій, надання недостовірних відомостей, та інші.

В якості прикладу можна навести такий факт:
В січні 2007 року працівниками управління по боротьбі з корупцією був складений протокол про адміністративне правопорушення передбачене п. “Г” ч.1,3 ст.5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” стосовно дій податкового інспектора , який під час підготовки результатів перевірки щодо здійснення розрахункових операцій ТОВ «А», ПП «О», ВАТ «Т», не склав протоколи про адміністративні правопорушення, які передбачені ст.. 155-1 КУпАП відносно посадових осіб зазначених підприємств, надавши при цьому останнім незаконні переваги.

Крім того, інспектор під час підготовки результатів перевірки щодо здійснення розрахункових операцій СПД “С” не врахував повторність притягнення винної особи , а самє : замість складання протоколу за ч.2 склав за ч. 1 ст. 155-1 КУАП, надавши їй незаконні переваги при розгляді справи в суді. Порушника притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафу.

Також, в 2007 році, за матеріалами направленими до органів прокуратури порушено 3 кримінальні справи.
В якості прикладу можна навести порушену в лютому поточного року кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 365 КК України щодо працівників податкової міліції, які провели огляд місця події та вилучили в супереч вимогам ст.41 Конституції України на території військової частини “А” нафтопродукти, які належали цьому підприємству та ТОВ «Ф».

У подальшому цими службовими особами податкової міліції вилучені нафтопродукти були вивезені з території військової частини та реалізовані, в результаті чого ТОВ «А» завдано матеріальних збитків на суму понад 10 млн.грн.

Враховуючи посилену увагу керівництва Держави та керівництва ДПА України до питань попередження незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість, працівники управління по боротьбі з корупцією приймають активну участь в боротьбі з тіньовими схемами відшкодування ПДВ. Основним завданням в роботі по даному напрямку є виявлення та попередження втягування до тіньових схем працівників органів державної податкової служби.
За цим напрямком в 2007 році за матеріалами управління по боротьбі з корупцією було складено 4 протоколи про порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» та порушено одну кримінальну справу.

Так, в травні 2007 року порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України за фактом неналежного виконання службовими особами своїх службових обов’язків, які в порушення вимог ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» невчасно складали висновок щодо правомірності заявленої до відшкодування з бюджету сум ПДВ ТОВ «Т» в період 2002-2003 роки, внаслідок чого з бюджету відшкодовано 71326, 65 грн., як процент за невчасне відшкодування підприємству ПДВ.

На жаль мають місце факти хабарництва, а саме в жовтні 2007 року працівниками управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України в Київській області спільно з працівниками УБК в ОДПС ДПА України за участю слідчого прокуратури Київської області, біля 15 години 30 хвилин в приміщенні податкової інспекції був затриманий ГДПРІ сектору оперативного контролю за підозрою в отриманні хабара у сумі 5 тис. гривень від директора ТОВ « Л », за прийняття в його інтересах рішення за актом перевірки. В результаті прокуратурою Київської області порушено кримінальну справу за ст. 368 ч.2 КК України.
газета: №47 "Бучанські новини" від 30 листопада 2007р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар