» » » У які строки надає податківцям податковий розрахунок резидент ?

У які строки надає податківцям податковий розрахунок резидент ?

У які строки надає податківцям податковий розрахунок резидент, який виплачує дивіденди платникам податків з доходів фізичних осіб ?

Законом України від 22 травня 2003 р. № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі - Закон №889), зокрема підпунктом 9.3.3 пункту 9.3 статті 9 встановлено, що резидент, який виплачує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб, надає податковому органу у строки, встановлені Законом для місячного податкового періоду, податковий розрахунок.

У зв’язку з цим Державна податкова адміністрація України, наказом від 4 грудня 2003року № 586, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 січня 2003року № 70/8669 (далі - наказ ДПА України № 586), затвердила форму податкового розрахунку резидента, що виплачує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб (далі - податковий розрахунок), який було узгоджено з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.

Пунктом 2 статті 8 Закону України від 1 липня 2004 року № 1958-1V «Про внесення змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі -Закон № 1958) були внесені зміни до підпункту 9.3.3 пункту 9.3 статті 9 Закону № 889, відповідно до яких резидент, що виплачує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб, надає податковому органу в строки, встановлені Законом для місячного податкового періоду, податковий розрахунок про нараховані дивіденди.

Враховуючи те, що податковий розрахунок не змінювався, виникла необхідність розробки наказу ДПА України, який привів форму податкового розрахунку у відповідність зі змінами, внесеними до Закону № 889 Законом № 1958.

Тому, Державною податковою адміністрацією України, згідно із статтею 8 Закону України від 1 липня 2004 року № 1958-IV «Про внесення змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», розроблено наказ ДПА України від 3 жовтня 2007 року № 560 «Про внесення змін до форми податкового розрахунку резидента, що виплачує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб», який узгоджено з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, Міністерством фінансів України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2007 року за № 1158/14425.

Щодо термінів подання цієї звітності, то, згідно з підпунктом 9.3.3 Закону № 889 та підпунктом 4.1.4 Закону № 2181, розрахунок надається протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) місяця, в якому були нараховані дивіденди, тобто, вперше оновлена форма цього розрахунку подаватиметься в листопаді за жовтень 2007 року.

Крім того слід зазначити, що за місяці, в яких дивіденди не нараховуються, розрахунок не надається.

Також інформація про дивіденди повинна бути відображена в податковому розрахунку № 1ДФ за ознакою доходу — «12».

Сектор масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян
газета: №44 "Бучанські новини" від 9 листопада 2007р.
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар