» » Програма навчання депутатів місцевих рад

Програма навчання депутатів місцевих рад

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД:
“МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ.
КРОК ДО ЕФЕКТИВНОСТІ-2007”


З 2 по 4 листопада 2007 р., під Києвом, Інститут Політичної Освіти реалізовував програму навчання депутатів місцевих рад „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності-2007”, направлену на підвищення рівня політичної освіти депутатів місцевих рад.

Відомо, що депутатами не народжуються, ними стають у процесі виконання покладених на них обов’язків та застосування й реалізацію своїх прав, згідно законів України «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутата» та ін. Ставши народним обранцем, більшість із них не в змозі самостійно зорієнтуватись у всіх перипетіях стосунків між владою, громадою, комунальними та іншими господарюючими суб’єктами ввіреного депутату регіону.

Депутат — це свого роду посередник між владою та громадою, тому, щоб не наступати на граблі помилок, та зважаючи на те, що головною метою діяльності Бучанської ГО “Правиця” є забезпечення розвитку громадської демократії, сприяння злагодженої взаємодії співробітництва між владою та громадою, на другий семінар було делеговано найбільш активних членів організації, депутатів місцевої ради Бартківа І.С. та Лисенка І.Г.

Нажаль, перший семінар пройшов без участі Бучанських депутатів, хоча його організатори й запевняли нас у тому, що запрошення було надіслано до всіх міських рад.

Інститут Політичної Освіти вже декілька років поспіль реалізовує програму, направлену на підвищення рівня політичної освіти депутатів місцевих рад. За цей час курси навчання пройшло близько 500 молодих депутатів, багато з яких на сьогоднішній день обіймають достатньо високі посади як в органах місцевого самоврядування, так і на державному рівні.
Реалізація всеукраїнського проекту „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності” протягом 2006 року показала, що більшість із новообраних депутатів місцевих рад постали перед проблемами недостатності теоретичних знань та практичного досвіду, необхідних для виконання своїх депутатських повноважень. Враховуючи це та спираючись на позитивні відгуки учасників програми 2006 року, Інститут продовжує програму навчання депутатів місцевих рад „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності–2007”.

Метою даного проекту є підвищення рівня політичної освіти молодих депутатів місцевих рад у сфері місцевого самоврядування, надання їм необхідних знань та практичних навиків, які в подальшому можуть використовуватися в повсякденній роботі. Проект реалізовуватиметься шляхом проведення циклу навчальних семінарів у всіх регіонах України, з залученням у якості лекторів кращих фахівців з питань місцевого самоврядування з України та країн з високим рівнем розвитку демократії.

Цільовою групою, яка запрошується до участі є депутати місцевих рад (міських, районних та районних в місті рад), віком до 35-ти років, відібрані Інститутом на конкурсній основі.

Для них планується провести три семінари з наступної тематики:
Семінар №1: „Депутат місцевої ради – повноправний представник територіальної громади”
Семінар №2: „Практичні аспекти роботи депутатів місцевих рад. Бюджетні відносини”.
Семінар №3: „Практичні аспекти роботи депутатів місцевих рад. земельні відносини, комунальна сфера”.

Реалізація проекту триватиме з лютого по грудень 2007 року.

Наступний, третій семінар буде проходити 16-18 листопада у м.Львові

Інформація надана
Бучанською міською громадською організацією “Правиця”
газета: №44 "Бучанські новини" від 9 листопада 2007р.
Коментарів: 0
Додати коментар