» » » Лист до редакції газети «Бучанські новини»

Лист до редакції газети «Бучанські новини»

Навесні цього року газета надрукувала матеріал про зразкове утримання майданчика для твердих побутових відходів у Лісовій Бучі на розі вул. Рози Люксембург та Інститутська.
Майданчик було облаштовано два роки тому, і перший рік сміття вивозилось регулярно, жителі старалися допомагати утримувати прилеглу територію в належному стані: завжди змітали сміття навкруги площадки та в підліску й скидали в контейнер.

Потрібно відзначити, що вартість цієї послуги в цьому році зросла в 4 рази (раніше платили по одній гривні і 8 копійок в місяць від однієї особи, що проживає в будинку, зараз – по 4 гривні).

Починаючи з весни, у нас виникли проблеми з утриманням площадки: сміття почали вивозити нерегулярно, після вигризки контейнера, сміття, що залишилось на майданчику ще на два контейнери, ніхто із служб не прибирав і люди самі почали загружати контейнер, благаючи водія приїхати ще раз або почекати, доки вони не заповнять контейнер сміттям, а потім розгрузити його. Дедалі ставало ще складніше. Кожного разу потрібно було телефонувати в ЖЕК і прости забрати сміття, причому не на кожен дзвінок реагували. Останній місяць сміття з цього майданчика вивозили тричі, хоча він наповнюється доверху майже щодня.

Можна написати велике «брудне» оповідання про санітарний стан на нашому майданчику та навколо нього, а також сумну та нудну історію під назвою «Глас вопіющого в пустелі» про спілкування жителів із ЖЕКом, відділом благоустрою, Юрієм Хоменком, заступником голови, Віталієм Рибчуном, депутатом ради та директором КП «Продсервіс», співробітниками регіонального підприємства «Рада» та секретарем ради Марією Крижовою – всі нас вислуховують, а сміття як лежало та смерділо на всю вулицю, так і лежить.

Просимо газету надрукувати цей лист і допомогти нам звільнитися від послуг ЖЕКу по вивозу сміття шляхом демонтажу й ліквідації площадки на цьому місці.
Ми звертаємося до всіх небайдужих громадян, що проживають у Великій Бучі та Лісовій Бучі і які не байдужі до проблем цієї теми, надавати через газету пропозиції та поради для громадян та влади, як нам побороти це лихо: забруднення підлісків та вулиць у Лісовій Бучі, утворення сміттєзвалищ у лісі та вздовж доріг, як побороти ці монстри під назвою – «площадки для твердих побутових відходів».

Керівники міста їздять у відрядження до Європи, там цієї проблеми не існує. Необхідно поширювати досвід, що мають інші країни. Можливо, варто розпочати широку просвітницьку кампанію, починаючи зі школи, через ЗМІ та листівки, і пояснити людям, як і чому потрібно сортувати сміття на рівні кожної квартири та будинку. Варто також нам, жителям, добре читати договір, який ми уклали з ЖЕКом, щодо своєчасного вивозу сміття та забезпечення дотримання санітарних норм на площадках для збору твердих побутових відходів, і якщо ми за цю послугу платимо, а вона не надається в договірних обсягах, тоді потрібно звертатися до суду.

Любов Кучеренко
газета: №33 "Бучанські новини" від 24 серпня 2007р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
tiptel

OFFline

  • tiptel (7)
  • Місцевий
  • 11 липня 2008 15:31
Послушали, и через год начали убирать єти площадки, наконец

0