» » » Ірпіньводоканал : Боржників відключатимуть поквартирно

Ірпіньводоканал : Боржників відключатимуть поквартирно

Таким рішенням завершилася нарада, що проходила 2 серпня 2007 року в «Ірпіньводоканалі»

Розмова видалася плідною та цікавою. В одному всі зійшлися напевно – проблема несплати за послуги в Ірпінському регіоні стоїть вкрай гостро. Комунальні підприємства від цього несуть величезні збитки, відповідно — галузь занепадає, а якість послуг, що надаються населенню, суттєво знижується.

Аби зарадити такій невтішній ситуації, начальник «Ірпіньводоканалу» Олександр Калашніков запросив до міста колегу з Полтави — Людмилу Сидоренко, заступника генерального директора КП “Полтавводоканал”. Справа в тому, що полтавчани вже давно застосовують унікальні в своєму роді пристрої «Зигзаг» і «Спрут», за допомогою яких боржників можна відключити від послуг водопостачання та водовідведення поквартирно.

Бригади «Полтавводоканалу» працюють у даному напрямку по всій Україні, а цього разу черга дійшла й до жителів Приірпіння.

У чому ж унікальність пристроїв? Система «Спрут» дає змогу відключити боржників від системи водопостачання безпосередньо з підвалу, не заходячи до квартири господарів. Про такі дії боржник заздалегідь попереджається, розписується. У разі відмови засвідчити свою поінформованість чи згоду, складається акт з трьома підписами та знову надсилається попередження. Через 10 днів такої процедури відповідні працівники мають повне юридичне право відключити боржника.

За допомогою системи «Зигзаг» відключається водовідведення з технічного поверху або з покрівлі. Шукається необхідна квартира, перекривається, при цьому стояк залишається дієвим. Ніхто з мешканців будинку не страждає.

Єдиний нюанс, на момент робіт, на годину-дві відключається вода. Про це мешканців повинні попередити.

За словами заступника генерального директора КП «Полтавводоканал» Людмили Сидоренко, результати такої роботи очевидні. Як показує досвід, збір оплати збільшується в 5-6 разів. Вартість таких послуг коливається від 6 до 15 тис. грн. на добу (робочу добу, коли бригади працюють), але затрати себе виправдовують. На день в середньому відключаються від води до 12 квартир. А сума боргу, за який перекривається водопостачання та водовідведення в помешканні жителів, встановлюється містом-замовником. Ті ж, хто знову захоче користуватися благами цивілізації, повинні будуть окрім боргу сплатити ще й за підключення. Задоволення не з дешевих. За водопровідний стояк слід викласти 288 грн., а за каналізаційний – 250 грн.

Сьогодні, Ірпінь – 123 місто України, де працюватимуть бригади «Полтавводоканалу». Укладений договір – довгостроковий. Розпочати роботи в регіоні планують вже у серпні.

Щоправда, списки боржників ретельно переглядатимуться, аби до них не потрапили незахищені категорії – пільговики, багатодітні.
Що ж, відтепер, ситуація з послугами водопостачання може нагадувати славнозвісний рекламний ролик: «Як? Ви ще не сплатили за воду? Тоді ми йдемо до Вас!»
газета: №31 "Бучанські новини" від 10 серпня 2007р.
Людмила Гладська
водопостачання водоканал
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.